Leczenie ortodontyczne u dzieci – kiedy jest wskazane?

leczenie dentystyczne

Wady zgryzu oraz nieprawidłowe ułożenie zębów w łukach to problem rozpoczynający się najczęściej już w dzieciństwie. Kiedy warto udać się z dzieckiem do gabinetu ortodontycznego? Jak wybrać dobrego ortodontę?

Kiedy udać się z dzieckiem do ortodonty?

Leczenie ortodontyczne pozwala nie tylko na uzyskanie efektownego uśmiechu, lecz także ma duże znaczenie dla zdrowia. Rozpoczęte wcześnie, jeszcze w okresie dziecięcym, może dać bardzo dobre rezultaty.

Gdy potrzebny jest ortodonta dziecięcy Łódź oferuje szybki dostęp do renomowanych gabinetów ortodontycznych. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na konsultację z ortodontą?

Wśród objawów, które warto omówić z ortodontą, znajdują się poniższe:

  • Nadmierne stłoczenia lub szpary widoczne pomiędzy zębami,
  • Wychylenie lub cofnięcie zębów,
  • Cofnięcie albo wysunięcie bródki,
  • Nachodzenie dolnych zębów na górne,
  • Szpara widoczna między zębami górnymi a dolnymi,
  • Zbyt szybkie lub zbyt późne wypadanie zębów mlecznych,
  • Trudności w pełnym zamykaniu ust, oddychanie ustami.

Jak odbywa się leczenie ortodontyczne u dzieci?

Leczenie polega na noszeniu aparatu ortodontycznego przez wskazany okres i regularnych wizytach kontrolnych w gabinecie.

W leczeniu ortodontycznym dzieci w okresie wymiany zębów mlecznych na stałe stosowane są aparaty ruchome – wyjmowane z ust. U starszych dzieci, które mają już zęby stałe, można używać aparatów ortodontycznych stałych.

Całkowity czas leczenia wynosi najczęściej od 1 roku do 3 lat zależnie od typu wady.

Ortodonta Łódź – jak wybrać dobry gabinet?

W dziedzinie jak ortodoncja Łódź może zaoferować pacjentom dostęp do wielu gabinetów świadczących usługi ortodontyczne na najwyższym poziomie. Gdzie warto się udać?

Dzieci w wieku do 12. roku życia mogą korzystać z leczenia ortodontycznego na NFZ. Włącza ono prostowanie zębów za pomocą aparatu ruchomego. Wizyty powyżej 12. roku życia oraz leczenie aparatami stałymi możliwe są tylko w gabinetach działających prywatnie.

Gdy poszukiwany jest dobry ortodonta dziecięcy Łódź prezentuje długą listę gabinetów, w których można skorzystać z pomocy specjalistów z wieloletnim doświadczeniem oraz odpowiednim podejściem do małych pacjentów.

Wybierając gabinet, warto kierować się jego renomą – pozytywne komentarze pacjentów świadczą o tym, że jest on godny polecenia. Warto także zwrócić uwagę na typy aparatów ortodontycznych, jakie używane są w gabinecie, gdy podczas leczenia preferowany jest ich określony rodzaj.

Dziecięcy ortodonta Łódź – z adresami i ofertami gabinetów ortodontycznych w Łodzi można zapoznać się bliżej online.

Redakcja