Jakie zabiegi wykonać w gabinecie stomatologicznym w Opolu?

dentysta, stomatolog

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto dbać o zęby. Aby były zdrowe i dobrze się prezentowały należy na co dzień dbać o higienę jamy ustnej, a także regularnie wybierać się na wizytę do stomatologa w Opolu. Z jakich zabiegów warto skorzystać, aby mieć ładne i zdrowe zęby?

Usuwanie kamienia nazębnego – gabinet stomatologiczny Opole

Kamień nazębny z czasem pojawia się u każdego. Powstaje w wyniku osadzania się na zębach resztek jedzenia czy bakterii znajdujących się w ślinie. Objawem, który powinien wzbudzić niepokój jest pojawienie się ciemniejszej obwódki przy dziąsłach. Z czasem niestety staje się ona coraz bardziej widoczna i przybiera brązową barwę. Nieusuwany kamień nazębny nie tylko nieestetycznie wygląda, lecz może również prowadzić do groźnych chorób, jak choćby paradontoza. Aby uniknąć takiego problemu warto odwiedzić gabinet, w którym dentysta Opole przeprowadzi skaling.

Skaling jest najlepszą metodą pozbywania się kamienia nazębnego. W trakcie zabiegu w Opolu stomatolog wykorzystuje skaler, czyli urządzenie wytwarzające ultradźwięki. Jego głowica jest przykładana do zębów i kruszy kamień, nie tylko ten występujący w okolicach dziąseł, lecz również ten znajdujący się między zębami. Skaling warto powtarzać przynajmniej raz do roku, nieusuwany kamień nazębny może bowiem osłabiać zęby i wywoływać stany zapalne.

Fluoryzjacja przprowadzana przez dentystę Opole

Fluoryzjacja większości ludzi kojarzy się przede wszystkim z zabiegiem, który jest wykonywany u kilkulatków. Warto wiedzieć, że przeprowadza się go, aby uchronić zęby przed pojawieniem się próchnicy, nie ma zatem ograniczeń wiekowych. Jak wygląda sam zabieg? Jeszcze przed jego rozpoczęciem, stomatolog Opole dokładnie czyści zęby z kamienia oraz innych osadów. Następnie przystępuje do aplikacji fluoru, może on zostać nałożony na zęby przy pomocy pędzelka, alternatywną metodą jest wykorzystanie pianki, która ma przyjemne smaki, na przykład mięty, truskawki czy owoców leśnych.

Fluoryzacja jest zabiegiem oferowanym przez każdy dobry gabinet stomatologiczny Opole. Jej zadaniem jest wzmocnienie szkliwa i uniknięcie powstania próchnicy. Warto zatem wykonywać ją regularnie, raz na pół roku, w niektórych przypadkach zalecane jest jej powtarzanie nawet raz na 3 miesiące.

Redakcja