Finansowanie wizyty dentystycznej

szczęka, zęby

Zabiegi stomatologiczne nie należą do najtańszych. Już sama wizyta potrafi pociągnąć za sobą wysokie koszty, jeżeli klinika stomatologiczna szczecin ma odpowiednią renomę. Dodatkowe zabiegi i leczenie podnoszą jeszcze wysokość opłaty, jaka musi być poniesiona przez pacjenta. Również pandemia podniosła koszty wizyt stomatologicznych. Niejeden dentysta szczecin zamontował specjalną śluzę odkażającą, co było pretekstem do kolejnej opłaty. Dlatego też, wielu pacjentów decyduje się na mniej kosztowne alternatywy zabiegów. A w skrajnych przypadkach nawet na zastosowanie domowych sposobów.

Zabiegi refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia

Najtańszą opcją, gdy chodzi o finansowanie leczenia zębów jest skorzystanie z refundacji publicznej. Jednak jest to związane jednak z tym, że trzeba sprawdzić, który stomatolog szczecin ma podpisaną stosowną umowę. Dodatkowo, korzystając z tej opcji, nie wszystkie zabiegi będą podlegały darmowemu leczeniu. Również nie wszystkie zastosowane lekarstwa i komponenty będą najwyższej jakości. Zazwyczaj stosowane są środki najtańsze, nie koniecznie najwyższej wytrzymałości. Jest to jednak niskobudżetowa opcja, szczególnie, jeśli nie ma środków na inne możliwości. Niestety nie każdy dentysta szczecin ma odpowiednią umowę podpisaną z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z takiego samego powodu kolejki na zabiegi finansowane przez ubezpieczenie są bardzo długie. Zdarza się, że nawet z dolegliwościami bólowymi konieczne jest czekanie w długiej kolejce. Zdarza się jednak, że klinika stomatologiczna szczecin oferuje finansowanie w ramach ubezpieczenia, ale jednocześnie pozostałe zabiegi mogą być finansowane z własnej kieszeni pacjenta.

A może stomatolog Szczecin przyjmujący prywatnie?

Zaletą finansowania prywatnego jest dużo lepsza dostępność lekarzy. Większość gabinetów stomatologicznych decyduje się na prywatne finansowanie leczenia – konsekwencją jest dostępność miejsc nawet na ten sam dzień. Finansowanie przy pomocy własnych środków ma również skutek w możliwości wybierania komponentów i zabiegów, jakie są stosowane. Znacząco wpływa to na komfort psychiczny korzystania z zabiegów dentystycznych. Również jakość wykonania jest zazwyczaj dużo wyższa w porównaniu do zabiegów dofinansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Gabinety prywatne są lepiej wyposażone, gwarantują terapie leczenia bólu i podnoszą komfort leczenia. Dlatego wielu ludzi, mimo publicznego ubezpieczenia decyduje się na leczenie prywatne bez nawet poszukiwania innych możliwości opłaty.

Administrator1