Rodzaje stomatologów w klinice stomatologicznej

Dentysta Szczecin

Klinika stomatologiczna Szczecin to wyjątkowe miejsce – zazwyczaj bowiem pracuje tutaj wielu stomatologów Szczecin o różnych specjalizacjach… W tym miejscu jednak zapewne dość wiele osób poczuje się mocno zdziwionych – czy są jakiekolwiek różne specjalizacje stomatologiczne? Oczywiście, że tak – poniżej pokrótce przedstawimy te najważniejsze.

Dentysta Szczecin jako chirurg

Przede wszystkim trzeba powiedzieć o tym, że stomatolog Szczecin może być chirurgiem. Mamy tu dwa rodzaje chirurgii , może to być chirurgia szczękowo – twarzowa tudzież chirurgia stomatologiczna

Zasadniczo warto wiedzieć, że ich zakres jest poniekąd dość podobny i nie warto wymieniać tej stosunkowo małej ilości różnic, jakie je dzielą. Przede wszystkim jednak trzeba zaznaczyć, czym się taki chirurg Szczecin zajmuje. Otóż przede wszystkim tutaj w grę wchodzi usuwanie ósemek albo innych zębów, drobne zabiegi, jak wycinanie znamion w obrębie jamy ustnej, zakładanie implantów oraz oczywiście – także większe zabiegi rekonstrukcyjne.

Dentysta Szczecin jako ortodonta

Stomatolog Szczecin może iść również na specjalizację z zakresu ortodoncji – jest to naprawdę bardzo popularna specjalizacja, chociaż zasadniczo to miejsc na nią jest dość mało. Czym ona tak naprawdę się zajmuje?

Otóż ortodonta zasadniczo zajmuje się wadami zgryzu. Oczywiście nam najczęściej kojarzy się on z aparatami ortodontycznymi – jest to jego główna część pracy, jednak niejedyna.

Dentysta Szczecin jako periodontolog

Ciekawą dziedziną stomatologii jest periodontologia. Warto podkreślić jednak, że nie każda klinika stomatologiczna Szczecin zatrudnia lekarza zajmującego się właśnie tą specjalizacją. Warto dodać, że w zasadzie to jest ona naprawdę bardzo mało znana, choć w istocie może być bardzo przydatna. Czym bowiem zajmuje się taki periodontolog?

Otóż stomatolog Szczecin zajmujący się tą specjalizacją przede wszystkim bada stan błony śluzowej jamy ustnej. W grę wchodzą tutaj wszystkie różnego rodzaju schorzenia, problemu z dziąsłami. Co więcej, także zajmuje się on układem mięśniowym i wadami powstającymi np. w przypadku braku symetrycznej siły mięśniowej.

Dentysta Szczecin jako protetyk

Dentysta Szczecin może być także protetykiem – tej specjalizacji zapewne nie trzeba już nikomu tłumaczyć. Jak sama nazwa bowiem wskazuje ci specjaliści przede wszystkim zajmują się protezami oraz różnymi elementami uzupełniającymi stan uzębienia.

Na koniec warto podkreślić, że często, aby uzyskać naprawdę piękny uśmiech będziemy potrzebować lekarzy wszystkich tych specjalności.

Redakcja