Leczenie kanałowe w Poznaniu – kiedy jest konieczne?

dentysta, stomatolog

Ból zęba to bardzo często wynik głęboko posuniętej próchnicy, która zajęła również miazgę zębową. Najczęściej dochodzi również wtedy do zapalenia, które wywołuje bardzo silny, stały i pulsujący ból. Jest to powód do pilnej wizyty u lekarza stomatologa, często zdarza się również, że niezbędne będzie wykonanie leczenia kanałowego. Jak stomatolog przeprowadza leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe Poznań – kiedy wykona je stomatolog?

Leczenie kanałowe Poznań to jedna z głównych usług gabinetu stomatologicznego. O jego przeprowadzeniu zawsze decyduje dentysta, a zanim je przeprowadzi, wykonuje zdjęcie chorego zęba, dzięki czemu możliwe jest dokładne określenie wielkości zmiany, którą należy leczyć sposobem kanałowym.

Zabieg ten wykonuje się przede wszystkim wtedy, gdy dochodzi do zapalenia miazgi zębowej. Jest to galaretowata i silnie unerwiona struktura, która wypełnia głębsze warstwy zęba, tj. koronę oraz korzenie. W wyniku głębokiej próchnicy do miazgi dostają się bakterie, które powodują stan zapalny. Leczenie endodontyczne ma na celu usunięcie wszystkich tych zmian, nim dojdzie do całkowitego zniszczenia zęba.

Endodoncja Poznań – jak przebiega leczenie endodontyczne?

Jest to zabieg znacznie bardziej skomplikowany i rozłożony w czasie niż zwykle leczenie ubytków. Przede wszystkim lekarz stomatolog musi odpowiednio zdiagnozować wielkość zmiany oraz podjąć decyzję, czy leczenie kanałowe uratuje zęba – w przypadku zapalenia miazgi zębowej, gdy dochodzi do martwicy, często jest już za późno i należy go usunąć.

Endodoncja Poznań chorego zęba polega na usunięciu próchnicy oraz miazgi zębowej z korony zęba oraz korzeni. Następnie miejsca te muszą być zabezpieczone odpowiednimi środkami i dopiero wtedy wykonuje się tradycyjne wypełnienie kompozytem. Jako że zapalenie miazgi jest bardzo bolesne, a ona sama silnie unerwiona, zabieg wykonuje się ze znieczuleniem.

Leczenie kanałowe cennik Poznań

Leczenie endodontyczne jest znacznie bardziej skomplikowane, wymaga użycia większej ilości specjalistycznych środków, a także wykonania zdjęcia zęba, tym samym usługa ta jest droższa od zwykłego leczenia. Zazwyczaj jest jednak ostatnią deską ratunku przed całkowitym usunięciem zęba.

Leczenie kanałowe cennik Poznań uzależniony jest od kilku czynników, z czego najważniejszym jest ilość kanałów w zębie. Koszt leczenia endodontycznego zęba jednokanałowego będzie zdecydowanie niższy niż tego, który posiada ich trzy lub cztery.

Redakcja