Jakie komputery poleasingowe wybrać do pracy?

komputer poleasingowy

Nowoczesny sprzęt IT niestety nie należy do najtańszych wydatków, dlatego też w ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywają komputery poleasingowe. Godne polecenia są nie tylko komputery stacjonarne, ale również tanie laptopy, drukarki albo profesjonalne monitory. Sprzęt poleasingowy doskonale sprawdzi się nie tylko w użytku domowym, ale również w firmach.

Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę?

Wybranie porządnego komputera poleasingowego nie jest prostym zadaniem zwłaszcza dla osób, które nie znają się na sprzęcie IT. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wewnętrzne podzespoły, ale również na stan zewnętrzny poszczególnych urządzeń. Nawet duże zadrapania i wytarte klawisze nie powinny skreślać danego sprzętu. Jeżeli chodzi o monitory, to warto zwrócić uwagę na martwe piksele. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, aby sprawdzić wszystkie porty USB, HDMI, Ethernet oraz audio. Najtrudniejszym zadaniem jest sprawdzenie stanu baterii w laptopach. Na szczęście wymiana starych baterii na nowe nie jest dużym wydatkiem.

Jaki procesor wybrać?

Przeglądając używane komputery warto zwrócić uwagę na procesor, który tak naprawdę jest sercem każdego blaszaka. W dzisiejszych czasach najlepszym wyborem są procesory i7 albo i9. Komputery poleasingowe z takimi procesorami zaspokoją oczekiwania profesjonalnych grafików i programistów. Jeżeli chodzi o używane komputery do zastosować biurowych, to w zupełności wystarczą procesory i3. Jego największym atutem jest to, że pobiera on mniej energii, dzięki czemu można zaoszczędzić na rachunkach za prąd.

Jaka karta graficzna?

Osoby, które chcą wykorzystać komputer poleasingowy do obróbki grafiki koniecznie muszą postawić na porządną kartę graficzną. Przy pracy biurowej wystarczy oczywiście zintegrowany układ graficzny. Pamiętać należy także o tym, że w przypadku komputerów stacjonarnych bez żadnego większego problemu w każdym momencie można dokupić do nich nową kartę graficzną.

Jaki dysk jest godny uwagi?

Tanie laptopy bardzo często posiadają szybki dysk SSD, który charakteryzuje się zdecydowanie mniejszą awaryjnością niż konkurencyjne dyski twarde HDD. Do pracy biurowej w zupełności wystarczy dysk SSD o pojemności 240 GB. To właśnie na tym dysku warto zainstalować system operacyjny i najczęściej użytkowane aplikacje. Dobrym pomysłem jest także dokupienie drugiego dysku HDD, na którym będzie można przechowywać ważne dokumenty, filmy, zdjęcia itp. Osoby, które nie wiedzą, na jaki dysk postawić mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa sprzedawcy komputerów poleasingowych.

Administrator1