Jak uzyskać uprawnienia SEP?

energetyka, szkolenia SEP

Uprawnienia SEP online cieszą się w ostatnim czasie sporą popularnością. Każdy, kto chce w przyszłości pracować jako elektryk musi posiadać kwalifikacje dodatkowe.

Zalety kursu SEP

W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego warto zapisać się na kurs elektryka online. Kursy SEP możemy podzielić ze względu na dane stanowisko oraz zakres tematyki. Można wyróżnić kursy elektryczne G1, G2, a także G3. Kursy G1 związane są z obsługą sieci, przy których przesyłana, przekazywana oraz wytwarzana jest energia elektryczna. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kurs G2 związany jest z eksploatacją oraz dozorem instalacji cieplnych. Dużym uznaniem cieszą się też uprawnienia G3 skierowane do pracowników zajmujących się montażem oraz konserwacją urządzeń przesyłających gaz. Osoby, które chcą wziąć udział w kursie SEP powinni wiedzieć, jakie warunki należy spełnić. Wymagania naprawdę nie są duże, ponieważ wystarczy był pełnoletnim i mieć przynajmniej podstawowe wykształcenie. Szkolenia elektryczne w formie internetowej nie trwają długo i są dosyć elastyczne. Wykłady przeprowadzane są w czasie rzeczywistym na specjalnie przygotowanej platformie.

Nauka do egzaminu SEP

Uczestnicy mają do dyspozycji podręczniki online oraz multimedialną prezentację. Na koniec trzeba przed Energetyczną Komisją Kwalifikacyjną zdać egzamin ustny. Dopiero później otrzymujemy specjalny certyfikat, który ważny jest 5 lat. Egzamin nie jest prosty, więc trzeba się naprawdę sumiennie przygotować. Niektóre osoby podchodzą kilka razy do egzaminu, ponieważ nie mogą go zdać. Każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ bardzo duży jest wybór szkoleń. Kurs elektryka online jest niezwykle komfortowy, ponieważ można brać w nim udział bez wychodzenia z mieszkania. Wiedzę możemy nabywać w terminie ustalonym przez siebie. Do nauki potrzebujesz jedynie laptopa lub komputera PC z dostępem do nielimitowanego internetu. Na kursie online uczestnicy poznają również podstawowe zasady BHP. Kluczowa jest również technika konserwacji urządzeń, maszyn oraz sieci elektrycznych. Na podejście do nauki bardzo mono wpłynęła pandemia. Ośrodki prowadzące szkolenia, uczelnie oraz szkoły musiały szybko przejść na nauczanie w trybie zdalnych. Szkolenia internetowe skierowane są nie tylko do osób prywatnych, ale także instytucji oraz firm. Kursanci mają przez całą dobę kontakt z prowadzącymi.

Redakcja