Dlaczego pacjenci wolą narkozę?

stomatolog, dentysta, dbanie o zęby

Stosowanie narkozy do leczenia zębów albo wyrywania zębów staje się coraz bardziej powszechne w obecnym świecie. Wciąż wydaje się jednak, że jest to rozwiązanie zarezerwowane dla osób najbogatszych, które nie mają problemu z pokryciem wysokiego rachunku za usługę.

Wysoka cena za komfort

Leczenie zębów pod narkozą dotyczy pacjentów dorosłych, ale także coraz częściej dzieci. Nie jest to wcale metoda zarezerwowana dla osób niepełnosprawnych. Na szczęście dzisiaj każdy może na zasadach komercyjnych skorzystać z bezstresowego leczenia zębów pod narkozą. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że leczenie zębów w narkozie jest dosyć drogie, chociaż wysoka cena jest oczywiście pojęciem względnym. Na pewno trzeba zapłacić więcej niż za leczenie z zastrzykiem znieczulającym. Wysoka cena wynika z faktu, że zabieg w narkozie wymaga obecności nie tylko samego dentysty i asystentki, ale potrzebny jest także lekarz anestezjolog, który uśpi pacjenta do zabiegu. Anestezjolog musi być obecny przez cały czas trwania zabiegu, aby na bieżąco monitorować stan pacjenta i obserwować, czy na pewno nie dzieje się nic złego.

Konsekwencje zaniedbań

Dlaczego ludzie boją się lekarza dentysty, dlaczego większość społeczeństwa obawia się wizyty w gabinecie stomatologicznym? Przyczyny tego strachu są złożone i należy się nad tym pochylić. Z pewnością strach ten jest przyczyną tego, że wiele ludzi w ogóle nie chodzi do dentysty, nawet na wizyty kontrolne. Zepsute zęby mają wiele przykrych konsekwencji, które nie ograniczają się do nieestetycznego wyglądu jamy ustnej. Próchnica, stany zapalne w jamie ustnej, mogą doprowadzić nawet do problemów z układem krążenia, z sercem. Bardzo często leki przepisane przez kardiologa nie pomogą, jeżeli pacjent nie doprowadzi do porządku stanu swojego uzębienia.

Wybór narkozy

Leczenie zębów pod narkozą Tychy to oferta dla ludzi, którzy z różnych względów nie chcą poprzestać na zastrzyku ze znieczuleniem. Pacjenci mają prawo do swoich lęków. Oczywiście nie wszystkie z nich są racjonalne, jednak nie zmienia to faktu, że strach potrafi być naprawdę paraliżujący. Jeżeli leczenie zębów w narkozie jest jedynym sposobem na to, aby w ogóle przeprowadzić leczenie zębów w narkozie u danego pacjenta, nie wolno wahać się ani jednej chwili. Lekarz powinien więc dopełnić wszelkich starań, aby zachęcić pacjenta do wyboru takiego rozwiązania. Trzeba oczywiście przejść pewne badania laboratoryjne, aby móc poddać się narkozie.

Redakcja