Jak uzyskać uprawnienia elektryczne? – Kursy SEP w Krakowie

elektryk, kursy SEP

Praca elektryka to odpowiedzialne zajęcie, które jednak wymaga również posiadania nie tylko odpowiedniej wiedzy i praktycznych umiejętności, ale także adekwatnych uprawnień. Dlatego każdy, kto planuje pracę w tym zawodzie lub chce podnieść swoje kwalifikacje, powinien zdecydować się na kurs SEP Kraków.

Uprawnienia dla instalatorów i nie tylko, czyli kurs SEP Kraków

Uprawnienia SEP to certyfikat uprawniający do wykonywania pracy elektryka, gazownika lub ciepłownika – przed rozpoczęciem kursu wybiera się adekwatny do potrzeb rodzaj uprawnień. Posiadają one oznaczenia G1, G2 oraz G3. Pierwszy rodzaj odpowiada instalacjom, sieciom i urządzeniom, które wytwarzają, przetwarzają lub przesyłają energię elektryczną, drugi instalacjom i urządzeniom ciepłowniczym, a trzeci gazowniczym. Ponadto uprawnienia uzyskuje się w zakresie nadzoru lub eksploatacji. Tego rodzaju uprawnienia są niezbędne, aby pracować w takim zawodzie.

Jak odbyć kursy SEP Kraków?

Aby odbyć wybrany kurs SEP Kraków, wystarczy zapisać się na szkolenie w dogodnym dla siebie terminie. Trzeba przy tym mieć ukończone osiemnaście lat oraz co najmniej podstawowe wykształcenie. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w sposób stacjonarny, jak i online.

Kursy SEP Kraków obejmują swoim zakresem zajęcia teoretyczne oraz poświęcone umiejętnościom praktycznym. Każdy kursant otrzymuje również niezbędne materiały. Lekcje prowadzone są przez doświadczonych i posiadających niezbędne kwalifikacje wykładowców. Po ukończeniu kursu następuje egzamin SEP Kraków w ośrodku.

Jak wygląda egzamin SEP Kraków?

Do egzaminu przystępuje się w wybranym przez siebie terminie. Należy stawić się na określoną godzinę do wybranego ośrodka. Egzamin SEP Kraków składa się podobnie jak szkolenie z dwóch części – teoretycznej oraz praktycznej. Zakres egzaminu całkowicie pokrywa się z materiałem, jaki jest omawiany podczas kursu. Uzyskanie pozytywnego wyniku z egzaminu jest równoznaczne z uzyskaniem odpowiedniego uprawnienia, którego ważność jest także z góry określona.

Posiadanie uprawnień elektrycznych, ciepłowniczych czy gazowniczych to przede wszystkim możliwość znalezienia lepszej pracy. Nie brakuje w tym zakresie atrakcyjnych ofert – można podjąć pracę w bardzo różnych zakładach produkcyjnych czy instalatorskich. Tym samym więc uprawnienia są także przepustką do większych zarobków.

Redakcja