Czy leczenie pod narkozą jest bezpieczne?

sztuczna szczęka, wizyta u dentysty

Leczenie zębów w narkozie stosowane jest przez osoby, który panicznie boją się leczenia stomatologicznego w znieczuleniu miejscowym. Warto wiedzieć, gdzie taki zabieg może się odbyć oraz kto kwalifikuje się do leczenie taką metodą.

Leczenie zębów w stanie narkozy

Leczenie zębów pod narkozą często bywa konieczne, ze względu na stan zdrowia lub stan psychiczny pacjenta. Dotyczy to osób, które są upośledzone i trudne dla lekarza byłoby kontrolowanie ich stanu. Leczone pod narkozą muszą być również osoby, które ze względu na stan zdrowia nie mogą zostać poddane zabiegom na klasycznym fotelu stomatologicznym. Osoby, które nie mają przeciwskazań do tego typu leczenia mogą bez problemu zostać uśpione na czas zabiegu. Chwalone jest to głównie dlatego, że można w ten sposób wyleczyć wiele zębów na raz. Dlatego też tak często wybierają to osoby pozbawione całkowicie uzębienia, czyli cierpiące na bezzębie. Jest to bardzo bezpieczna metoda leczenia i dlatego jest ona tak często wybierana przez pacjentów niezależnie od wieku czy płci. Wiele osób uważa że jest to po prostu wygodniejsze aniżeli siedzenie skupionym w czasie klasycznego leczenia w fotelu.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy

Osoba chcąca poddać się narkozie musi być szczegółowo przebadana przez stomatologa po to aby uniknąć komplikacji. Tylko jeśli wszystko jest w porządku można przejść do leczenia pod narkozą. Pacjent dodatkowo musi podpisać zgodę do wykonania tego typu zabiegu, to samo dotyczy sytuacji, w której usypiane jest dziecko, z tym że w myśl prawa, zgoda ta wydawana jest przez jego rodziców lub opiekunów prawnych. Pacjent nie może cierpieć na żadną chorobę przeszkadzającą w leczeniu pod narkozą, ponieważ znieczulenie może przynieś katastrofalne, często nieodwracalne skutki. Jak wiadomo stomatologowi w czasie przeprowadzania zabiegów, towarzyszy anestezjolog często w asyście pielęgniarki anestezjologicznej, która pomaga lekarzowi. Pacjent podczas tego zabiegu zostaje wprowadzony w głęboki sen, w czasie którego nie odczuwa żadnego bólu. Narkoza niweluje również odruchy obronne, przez co pacjent jest cały czas bez ruchu. Leczenie zębów pod narkozą Tychy w ten sposób, trwać może do kilku godzin, w czasie których lekarz stomatolog może przeprowadzić bardzo skomplikowane czynności. Warto nadmienić, że nie każdy może skorzystać z możliwości leczenia pod narkozą, wszelkie przeciwskazania zostaną wskazane przez lekarza w czasie wywiadu.

Redakcja