Jak wyglada wybielanie zębów u dentysty?

dentysta szczecin

Istnieje kilka domowych sposobów na to, aby poprawić koloryt swojego uzębienia, ale najbardziej satysfakcjonujący efekt przynosi oczywiście profesjonalne wybielanie zębów w klinice stomatologicznej w Szczecinie. Ceny za wybielanie zębów są coraz atrakcyjniejsze, dzięki czemu coraz więcej osób może pozwolić sobie na tego typu zabieg.

Ile to kosztuje?

Popularne pasty wybielające niestety nie zawsze przynoszą dobre wyniki, dlatego też z miesiąca na miesiąc coraz więcej osób korzysta z fachowej pomocy dentystów Szczecin. Ceny zabiegów wybielających w dużym stopniu zależą od renomy gabinetu stomatologicznego. Jeżeli chodzi o wybielanie nakładkowe, to ceny wahają się w przedziale od 400 do 800 zł. W cenę wliczony jest oczywiście wycisk zębów oraz przygotowanie specjalizowanych nakładek. Stomatolog Szczecin może zaproponować swoim pacjentom także laserowe wybielanie zębów za pomocą nowoczesnych laserów diodowych. W tym konkretnym przypadku wybielenie jednego zęba to wydatek około 150 zł. Nieco tańszym rozwiązaniem jest wybielanie zębów lampami LED. W zależności od klasy lampy należy liczyć się z opłatą od 200 do 500 zł. Dobra klinika stomatologiczna Szczecin może zaproponować także rozjaśnianie szkliwa z procedurą naprawczą. Zabieg taki to wydatek około 1500 zł.

Nie tylko zabiegi stomatologiczne

Osoby, które chcą pochwalić się pięknym uśmiechem, mogą postawić także na licówki. Jest to idealny wybór przede wszystkim dla tych pacjentów, którzy muszą dokonać korekty ukruszonego fragmentu szkliwa. Licówki w dzisiejszych czasach są najprostszym sposobem na poprawienie wyglądu zębów martwych. Ceny za jedną licówkę rozpoczynają się od 800 zł i mogą przekroczyć nawet 3 000 zł. Dentysta Szczecin może wykonać także korony, które są zdecydowanie bardziej inwazyjne niż wcześniej opisane licówki. Korony doskonale nadają się przede wszystkim do odbudowania zęba. Jedna korona to wydatek od 700 do 2000 zł.

Na czym tak naprawdę polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów w dzisiejszych czasach jest jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych. Zdrowy i piękny uśmiech jest najlepszą wizytówką każdego człowieka, dlatego też warto odwiedzić dentystę Szczecin i skorzystać z wybielania. Jeżeli chodzi o sam zabieg, to w dużym skrócie mówiąc polega on na rozjaśnieniu barwy, przeważnie o kilka tonów. Osoby, które chcą wybielić zęby, muszą najpierw rozwiązać problemy z ewentualną próchnicą albo kamieniem nazębnym. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że nawet skaling i piaskowanie zębów pozwala uzyskać bielszy uśmiech. Dentysta Szczecin podczas piaskowania usuwa płytkę nazębną i wszelkie przebarwienia.

Redakcja