Wybielanie zębów u dentysty – dlaczego warto?

dbanie o zęby

Wybielanie zębów to zdecydowanie jeden z najbardziej nęcących zabiegów. Każdy, kto nie może pochwalić się białymi zębami, marzy, by je mieć, gdyż są one niezwykle piękne, odciągają uwagę od innych niedostatków urody, a także poprawiają percepcję człowieka w otoczeniu. Można zdecydować się na wybielanie u dentysty, ale wiele osób wzbrania się przed tym, obawiając się przede wszystkim wysokich kosztów, jakie będzie mieć dentysta Olsztyn czy w innym mieście. Na pewno jednak warto zdecydować się na taką inwestycję.

Silny efekt wybielenia

Oczywiście lepiej jest wybielić swoje zęby choć o kilka odcieni niż nie zrobić tego w ogóle, jednak kiedy tylko można sobie na to pozwolić, warto zafundować sobie olśniewającą biel, to zaś zapewnić może tylko dobry stomatolog Olsztyn. Oczywiście producenci środków do wybielania w domu przekonują, że za pomocą ich preparatów uda się uzyskać tak samo dobry efekt, ale zwykle obietnice te nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Nic dziwnego, zawierają one słabo działające składniki, co też ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom, gdyż silnie działające substancje mogą być wykorzystywane tylko w warunkach profesjonalnych. To jednak oznacza, że samodzielne wybielanie niewiele daje, podczas gdy stomatolog Olsztyn jest w stanie zagwarantować pacjentowi zyskanie olśniewającej bieli nawet gdy wyjściowy kolor zębów był bardzo ciemny.

Kompleksowe usługi

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że kiedy wybieli się zęby, mając w widocznych miejscach plomby lub martwe zęby, tj. po leczeniu kanałowym, będą one odznaczać się do wybielonych zębów, gdyż będą ciemniejsze. Ani bowiem zęby martwe, ani też wypełnienia nie mogą być wybielane powszechnie dostępnymi środkami. Oznacza to, że wypełnienia muszą być wymienione na nowe, jaśniejsze, zaś martwe zęby może wymienić tylko dentysta Olsztyn, w dodatku w ramach specjalnego zabiegu. Lepiej więc od razu odwiedzić gabinet stomatologiczny Olsztyn niż narażać się na groteskowy efekt.

Bezpieczeństwo szkliwa

Wybielanie zębów jest ingerencją w szkliwo, a jeśli przeprowadza się je nieostrożnie, z użyciem kiepskich środków albo przedłużania się trzymanie preparatu na zębach, może dojść do jego osłabienia, a nawet uszkodzenia. W przypadku, gdy miejscem wykonania zabiegu będzie gabinet stomatologiczny Olsztyn, takiego ryzyka nie ma. Profesjonalne usługi są więc dużo lepszym rozwiązaniem dla osób, które dbają o zdrowie swoich zębów i nie chcą przedkładać ich bieli nad zdrowie i wytrzymałość szkliwa.

Redakcja