Wybielanie laserem zębów – cena

wybielanie zębów, dentysta

Wybielanie zębów laserem to jedna z najpopularniejszych metod przywrócenia sobie jaśniejszego uśmiechu. Zabieg wykonuje się w gabinecie stomatologicznym podczas jednej wizyty, ale niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie swojego uzębienia do tego zabiegu, np. może być koniecznie przeprowadzenie skalingu, piaskowania czy leczenia zębów. O tym zawsze wcześniej decyduje stomatolog.

Wybielanie zębów laserem – na czym polega?

Zanim lekarz przystąpi do wykonania zabiegu, to musi przekonać się, czy nie istnieją przeciwwskazania, np. nie powinno się przeprowadzać wybielania w przypadku nadwrażliwości. Może się okazać, że wcześniej trzeba jeszcze zastosować leczenie czy usuwanie kamienia nazębnego. Dopiero po tym wykonuje się wybielanie zębów laserem. Zabieg może trwać do 40 minut i polega na tym, że na zęby nakłada się specjalny żel, który pod wpływem światła lasera wnika głębiej i dzięki swoim właściwościom zmienia kolor zębów. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że nie w każdym przypadku możliwe jest uzyskanie “hollywoodzkiego uśmiechu”, niemniej można zdecydowanie poprawić kolor zębów i usunąć z nich ma przykład nieestetyczne przebarwienia.

Koszt zabiegu, czyli wybielanie zębów laserem cena

Czy wybielanie zębów laserem cena jest kosztowne? Cena samego zabiegu to nawet kilkaset złotych i może się ona różnić ze względu na miasto czy renomę samego gabinetu stomatologicznego. Ale ostateczny koszt może być znacznie większy, jeśli doliczy się do tego jeszcze wcześniejsze i konieczne zabiegi, np. skaling czy wyleczenie próchnicy – tylko na całkiem zdrowych zębach można wykonać ten zabieg.

Jakie daje wybielanie zębów laserem efekty? To nie tylko usunięcie nieestetycznych przebarwień, ale również jaśniejszy o ton czy dwa uśmiech, ale to zawsze indywidualna kwestia, która jest omawiana przed zabiegiem z każdym pacjentem.

Wybielanie zębów laserem efekty – jak długo się utrzymują?

Kluczowe pytanie każdego pacjenta, jakie kieruje do stomatologa, to jak długo utrzymują się efekty po laserowym wybielaniu? Jest to sprawa dość indywidualna, na którą składa się co najmniej kilka czynników, w tym przede wszystkim stosowanie się do zaleceń stomatologa i przestrzeganie, tzw. “białej diety”. Wybielanie zębów laserem efekty mogą utrzymywać się nawet do trzech lat, ale trzeba pamiętać, że jest to powiązane również z unikaniem czynników farbujących, np. odstawienie czerwonego wina.

Redakcja