Wizyta u stomatologa – najczęstsze mity

dentysta

Dla wielu osób regularne odwiedzanie dentysty to spory problem. Często wiąże się to ze stresem, który wywołany jest licznymi mitami na temat wizyt u stomatologa. Które z powtarzanych teorii są nieprawdziwe?

Mit pierwszy – Leczenie będzie bolało

Tego typu opinie mają swoje źródło w dawnych czasach, gdy nieznane były jeszcze zaawansowane sprzęty i techniki leczenia stomatologicznego. Dziś każda renomowana klinika, jak choćby Stomatolog Wolsztyn, dysponuje gabinetami wyposażonymi w bardzo nowoczesne akcesoria, materiały i urządzenia. Do tego na przestrzeni lat zmieniły się również metody i sposób podejścia lekarza do pacjenta. Dzięki temu nawet trudniejsze zabiegi, np. leczenie kanałowe czy wszczepianie implantów, są dziś bezbolesne. Wszystko za sprawą skutecznych środków znieczulających, które aplikowane są w komfortowy sposób, eliminujący jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia. Klinika dentystyczna Wolsztyn to miejsce, w którym specjaliści wkładają maksimum wysiłku w to, aby pacjent czuł się bezpiecznie, wygodnie i miał dobre samopoczucie w czasie wykonywanego zabiegu.

Mit drugi – Wizyta tylko wtedy, gdy boli

Kolejny mit dotyczy częstotliwości odwiedzania gabinetu stomatologicznego. Dentysta Wolsztyn zachęca do systematycznych przeglądów i wizyt kontrolnych przynajmniej raz na pół roku. Nie da się ukryć, że wciąż panuje błędne przekonanie o braku konieczności chodzenia do stomatologa w momencie, gdy pacjent nie czuje żadnego bólu. Teoria ta jest nieprawdziwa choćby z tego powodu, że w wielu wypadkach próchnica czy stan zapalny w pierwszych etapach rozwijają się bezobjawowo. Warto pamiętać, że dobry specjalista (np. Stomatolog Wolsztyn) po krótkim przeglądzie jest w stanie wychwycić nawet drobne problemy i szybko im zaradzić. Zwlekanie z wizytą sprawi, że choroba stanie się zaawansowana i przez to wymagać będzie bardziej skomplikowanej terapii. Przy okazji warto dodać, że błędne są również teorie mówiące o tym, że małe dzieci (które nie mają stałych zębów) nie wymagają leczenia stomatologicznego. Tego typu mit jest niebezpieczny w swym przekazie i może wyrządzić sporo szkód. Dentysta Wolsztyn zaprasza na wizyty również najmłodszych pacjentów.

Mit trzeci – Słono zapłacisz

Ostatni z największych mitów dotyczy spraw finansowych. Oczywiście nie da się ukryć, że prywatne leczenie stomatologiczne często pochłania spore środki finansowe. Mimo to wiele punktów, jak wspomniana Klinika dentystyczna Wolsztyn, proponuje swoim pacjentom usługi na niemal każdą kieszeń i bardzo korzystne rozwiązania cenowe. Koszt sporej ilości zabiegów leczniczych jest atrakcyjny. Warto sprawdzić pełną ofertą tego miejsca i przekonać się, że ceny są bardzo przystępne.

Redakcja