Kasetony ścienne 3D – szybki sposób na metamorfozę mieszkania

remont, kasetony 3d

Dobrze urządzone wnętrze jest nie tylko funkcjonalne, ale też intrygujące. Powinno przykuwać uwagę niebanalnymi detalami i starannym wykończeniem. Co zrobić, by odświeżyć nudny salon? Jak niewielkim kosztem przeprowadzić metamorfozę sypialni? Jednym z ciekawszych rozwiązań są kasetony 3D, które tworzą trójwymiarową, bardzo efektowną instalację na ścianie.

Czym są kasetony ścienne 3D?

Kasetony 3D na ścianę to coraz częściej stosowane w polskich mieszkaniach rozwiązanie. To nic innego jak specjalne, trójwymiarowe panele przeznaczone do montowania na ścianę. Mogą imitować takie materiały jak drewno, kamień czy cegła, ale mogą też przybierać zupełnie inne formy: np. geometryczne wzory 3D. Produkowane są najczęściej z bardzo wytrzymałego tworzywa, które jest odporne na ścieranie, odpryski i inne uszkodzenia mechaniczne.
Ich ogromną zaletą jest uniwersalność, bo można je stosować właściwie w każdym pomieszczeniu, niezależnie od przeznaczenia i stylu. To też niedrogi, a jednocześnie bardzo efektowny materiał, który pozwala w ciągu jednego dnia zamienić nudną białą ścianę w prawdziwe dzieło sztuki.

Szybka metamorfoza wnętrza z kasetonami 3D na ścianę

Szukając pomysłu na szybką i niedrogą metamorfozę salonu, sypialni czy nawet pokoju dziecięcego, warto sięgnąć właśnie po kasetony ścienne 3D. Te gwarantują spektakularny efekt. Dają też ogrom możliwości. Pomogą stworzyć wymarzoną ceglaną ścianę w salonie albo geometryczny, trójwymiarowy zagłówek za łóżkiem. Mogą mieć kształt jodełki, fali czy stylowej rozety.
Kasetony 3D na ścianę mogą pokrywać całą jej powierzchnię albo tylko część. Świetnym pomysłem jest łączenie różnych wzorów, by uzyskać jeszcze bardziej intrygujący, niebanalny efekt na ścianie. Ich ogromną zaletą jest łatwość i szybkość montażu – wymarzoną metamorfozę wnętrza z kasetonami ściennymi 3D można przeprowadzić nawet samodzielnie, bez zatrudniania fachowców.

Jak wybrać odpowiednie kasetony 3D i gdzie je kupić?

Coraz więcej osób dostrzega liczne zalety kasetonów ściennych 3D. Te są bardzo oryginalne, niedrogie, świetnie nadają się do szybkiej metamorfozy wnętrza. Są znacznie łatwiejsze w montażu i tańsze niż materiały, które mogą imitować: kamień czy cegła. Ich ogromną zaletą jest także duża wytrzymałość.
Rosnąca popularność kasetonów 3D sprawiła, że poszerzyła się również ich oferta. Co chwilę pojawiają się nowe motywy, rodzaje wykończenia, kolory paneli. Wybierając kasetony 3D na ścianę, warto zadbać o to, by tworzyły spójną całość z pozostałymi elementami wyposażenia. Najlepiej postawić na renomowaną markę, a tym samym wysoką jakość wykonania i dużą wytrzymałość materiału. Kasetonów najlepiej szukać w dobrze wyposażonych sklepach budowlanych lub w sklepach specjalizujących się w tego typu wykończeniu.

Redakcja