Serwis wózków widłowych – co oferuje i jakie posiada uprawnienia?

Serwis wózków widłowych

Wózki widłowe to urządzenia funkcjonalne i łatwe w obsłudze, jednak wymagają regularnego sprawdzania ich stanu technicznego uwagi na bezpieczeństwo operatorów i innych osób, które pracują w ich otoczeniu. Dlatego tak ważne jest ich serwisowanie i regularne sprawdzanie stanu technicznego.

Serwis wózków widłowych – co zawiera?

Standardowa oferta serwisów dotyczy okresowych badań i sprawdzania stanu technicznego wózków, które muszą spełnić normy nakładane przez Urząd Dozoru Technicznego. Tylko wówczas wózki mogą być eksploatowane na co dzień w miejscach pracy.
Większość serwisów oferuje modernizację oraz naprawy wózków widłowych różnych firm, takich jak: Nissan, Toyota, Komatsu, Mitsubishi, Caterpillar, Yale, Hyster i inne. Podstawowa oferta dotyczy w głównej mierze przeglądów i napraw wózków, a także udzielania gwarancji, której okres uzależniony jest od wykonywanych czynności (Na ogół drobne naprawy posiadają 3-miesięczny okres gwarancji, a na np. remont silników i masztów udziela się gwarancji na okres 6 miesięcy). Serwisy oferują klientom także obsługę pogwarancyjną i fachowe doradztwo np. w sytuacjach awaryjnych, kiedy konieczne jest szybkie naprawienie wózka, by praca nie została przerwana na długi czas ze stratami finansowymi dla przedsiębiorstwa.

Serwis wózków widłowych – dlaczego jest tak ważny?

W każdej firmie, w której zastosowanie mają wózki widłowe istotne znaczenie ma ich szybka naprawa. Sprawna i efektywna naprawa wózków widłowych daje, bowiem gwarancje, że prace nie zostaną przerwane na długi okres czasu, co nie przyniesie firmie strat finansowych.
Większość serwisów oferuje naprawy na miejscu – u klienta. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość transportu wózka do warsztatu. Wówczas klient otrzymuje też wózki widłowe zastępcze, by praca w zakładzie nie została przerwana.
W sytuacji, kiedy fachowiec wskaże, że nie ma możliwości usunięcia usterki na miejscu, u klienta – konieczne jest przetransportowanie wózka do siedziby serwisu. Wtedy też dokonuje się kompleksowej naprawy uszkodzonych elementów, ich wymiany, udziela się gwarancji, a sprzęt ostatecznie trafia znów do klienta.

Naprawa wózków widłowych – jakie usługi dodatkowe są oferowane w jej zakresie?

Serwisy oprócz napraw wózków widłowych oferują też klientom dodatkowe usługi, takie jak np. sprzedaż części zamiennych lub ich wysyłkę pocztą. Serwisy prowadzą też sprzedaż detaliczną części oryginalnych i zamiennych, oferując polecane przez siebie produkty wraz z możliwymi rabatami dla stałych klientów.

Redakcja