Na czym dokładnie polega chirurgia stomatologiczna?

dentysta, stomatolog

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zwykłe wizyty u dentysty nie zawsze będą w stanie rozwiązać poważne problemy związane z jamą ustną. Niezbędne będzie zastosowanie chirurgii stomatologicznej. W najprostszym możliwym ujęciu jest to dziedzina zajmująca się operacjami w obrębie twarzoczaszki i jamy ustnej.

Usuwanie ósemek Łomża

Należy mieć świadomość, że chirurgia stomatologiczna Łomża będzie konieczna w przypadku usuwania zębów mądrości. Godny uwagi jest fakt, że bardzo często nie mają one miejsca, by właściwie rosnąć. Zostają w takich sytuacjach uwięzione między tkanką dziąsła, a kością szczęki. Jest to zdecydowanie bardziej bolesne niż mogłoby się wydawać. Zdarzają się przypadki, że dochodzi do powstania guzków niszczących żuchwę. Konieczne będzie wtedy usuwanie ósemek Łomża.

Implantologia

Nie wszyscy mają świadomość, że chirurgia stomatologiczna Łomża zajmuje się również implantologią. Należy mieć świadomość, że implanty są świetną alternatywą dla zwykłych protez. Wspomniane implanty mogą bowiem zastąpić kości szczęki. W ten sposób doskonale będą stabilizować sztuczne zęby. Warto wiedzieć, że implant będzie mógł być założony, jeżeli pacjent będzie miał właściwą kość szczękową.

Ponadto osoba zainteresowana implantem nie może być podatna na zakażenia. Konieczne będzie także dbanie o higienę. Chirurg stomatolog Łomża może być niezbędny również wtedy, gdy pacjent będzie miał ogromną wadę zgryzu. Jak wiadomo nie zawsze terapia ortodontyczna będzie w stanie rozwiązać takie problemy.

Godny uwagi jest fakt, że chirurgia stomatologiczna Łomża może bez większego problemu wpłynąć na rozwiązanie różnego rodzaju problemy dotyczące budowy czaszki, zanim jeszcze powstanie proteza. Dzięki temu możliwe będzie zdecydowanie lepsze jej dopasowanie. Wspomniana sytuacja będzie dotyczyła przede wszystkim protez długoterminowych. Należy mieć świadomość, że w niektórych przypadkach możliwe będzie nawet przeprowadzenie zabiegu przeszczepienia kości w takie obszary, gdzie ich brakuje.

Jak wybrać chirurga stomagologicznego?

Nie jest rekomendowane przede wszystkim sugerowanie się tylko i wyłącznie ceną. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie uwzględnienie stosunku ceny do jakości. Warto także dokładnie sprawdzić w internecie, jakie opinie ma dany gabinet stomatologiczny.

Świetnym sposobem będzie także zapytania na forach internetowych czy grupach na portalach społecznościowych o to, jakiego chirurga polecają użytkownicy. Nie można opierać się tylko i wyłącznie na negatywnych komentarzach. Bardzo często są one wystawiane przez konkurencje.

Redakcja