Licówki – sposób na piękny uśmiech

Licówki

Niedoskonały uśmiech nie jest już problemem. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej każdy z nas może pochwalić się zębami gwiazdy filmowej. Jak zadbać o zęby, by były białe, równe i były naszą ozdobą?

Sposób na piękny uśmiech

Piękny wygląd to nie tylko efekt estetyczny, który jest oznaką naszej próżności. Atrakcyjny wygląd ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie oraz pewność siebie. Nierówne zęby, ciemne, czy krzywe nie jednej osobie spędzały sen z powiek. Dziś już po jednej wizycie u stomatologa można w znaczący sposób poprawić swój wygląd.

Licówki kompozytowe Łódź, bo o nich mowa, to rozwiązanie dla osób, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu. Szpary między zębami, zbyt szerokie lub za wąskie zęby, szary odcień to wszystko problemy, z którymi można walczyć przy pomocy licówek.

Licówki Łódź to materiał kompozytowy nakładany na zęby. Jest to zabieg mało inwazyjny, który można wykonać w trakcie jednej wizyty u stomatologa.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Niestety nie każdy może założyć licówki kompozytowe Łódź. Jest to zabieg, który jest stosowany, gdy zęby są zdrowe oraz zadbane. Próchnica, zbyt mała higiena jamy ustnej, czy duża ilość zębów leczonych kanałowo oraz choroby dziąseł to przeciwwskazania do założenia licówek.

Obgryzanie paznokci, ołówków, czy inne niezdrowe nawyki takie, jak bruksizm, czyli mimowolne zgrzytanie zębami, to również przyczyny, dla których należy zrezygnować z licówek.

Nie zawsze również budowa zgryzu pozwalana założenie licówek Łódź. Wady zgryzu czy mała ilość szkliwa również muszą być powodem rezygnacji z pięknego uśmiechu,który możemy osiągnąć zakładając licówki Łódź.

Jak wygląda zabieg?

Założenie licówek rozpoczyna się od wizyty, na której stomatolog ustala stan uzębienia oraz zęby, na które można założyć licówki Łódź. Ważne jest, by przed zabiegiem wszystkie zęby były wyleczone oraz wyczyszczone z kamienia nazębnego.

Założenie licówek nie jest zbyt bolesnym zabiegiem. Często konieczne jest oszlifowanie wierzchniej warstwy szkliwa. Może zostać wykonane przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nakładanie warstw materiału kompozytowego wymaga uwagi oraz dużej precyzji, by uzyskać efekt, który zadowoli pacjenta.

Licówki cena łódź jest uzależniona od ilości zębów, które będą poprawiane. Koszt jednej licówki waha się w granicach 250 – 300 złotych jest on uzależniony od renomy kliniki, w której zakładamy licówki.

Licówki cena Łódź może ulec obniżeniu, gdy ilość robionych zębów będzie większa. Zawsze jest możliwość negocjacji z lekarzem.

Redakcja