Kiedy warto wykonać licówki?

dentysta, stomatolog

Licówki to jeden z zabiegów, jakie proponuje stomatologia estetyczna Poznań. Na ich wykonanie decyduje się coraz więcej osób, podczas gdy jeszcze do niedawna była to domena jedynie gwiazd ekranu. Kiedy szczególnie warto je wykonać?

Gdy ma się wiele problemów z zębami jednocześnie

Współczesna stomatologia estetyczna Poznań jest w stanie z każdego uśmiechu zrobić uśmiech olśniewająco piękny. Jednak czasami wymaga to wiele czasu, wysiłku i cierpliwości, a nieraz nawet bólu – gdy zęby są trapione przez wiele defektów jednocześnie. Wtedy potrzeba nosić aparat niwelujący wadę zgryzu nawet przez wiele lat, potem oszlifować zęby w celu nadania im pożądanego kształtu i wielkości, wybielić je, a uszkodzenia czy inne defekty zamaskować poprzez wykonanie korony. Licówki Poznań pozwalają zaś zastąpić wszystkie te zabiegi, a wykonać można je w ciągu nawet dwóch wizyt. Co prawda są one nieco kosztowne, wiele osób wskazuje na kwestię, jaką są licówki cena Poznań, ale koszt tych wszystkich wymienionych zabiegów byłby na pewno wyższy. Bezcenny jest też fakt, że można nowe uzębienie uzyskać tak szybko, bez bólu i ryzyka, a przy tym zafundować sobie dokładnie takie zęby, jakich się pragnie – olśniewająco białe, idealnie równe, pozbawione wady zgryzu itp. Oznacza to, że niektóre osoby decydujące się na licówki Poznań uzyskują uśmiech zupełnie różny od własnego.

Kiedy pożąda się perfekcyjnego uzębienia

Wybielenie zębów pozwala uzyskać olśniewający efekt, ale po jakimś czasie on mija i trzeba stale ponawiać ten zabieg. Aparat ortodontyczny prostuje zęby, ale nie zawsze mają one idealną równość czy też trapione są przez inne defekty. Licówki mogą wyglądać tak, jak się zawsze o tym marzyło. Wystarczy przyjrzeć się gwiazdkom kina i muzyki – jeśli któraś z nich zachwyca idealnymi pod każdym względem zębami, na pewno są to licówki, gdyż tak piękne zęby rzadko zdarzają się w naturze. Jednocześnie jednak efekt ten wcale nie jest nienaturalny! Wynika to z nowoczesnych technologii, stosowania specjalnych materiałów (na czele z porcelaną, która idealnie naśladuje naturalne zęby), a także starań stomatologów, którzy doskonale dobierają na przykład odcień licówek do karnacji pacjenta.

Nawet gdy nie ma się dużego budżetu

Co ważne, swoje marzenie o posiadaniu idealnego uśmiechu dzięki licówkom mogą spełnić nawet osoby, które nie dysponują dużym budżetem. Licówki cena Poznań nie jest bowiem tak duża jak może się wydawać, a przy tym jest wiele sposobów na to, by ją zminimalizować. Można na przykład w ten sposób upiększyć tylko najbardziej widoczne zęby.

Redakcja