Jak sprzedać działkę w Chorzowie? – skup działek Chorzów

kupno działki, sprzedaż działek

Aby móc sprzedać działkę, należy mieć wyprostowane sprawy rodzinne związane z dziedziczeniem gruntów. Warto mieć założoną księgę wieczystą oraz rozeznanie, w jaki sposób sprzedawana przez nas działka może być zagospodarowana przez kupującego (dom mieszkalny, działalność gospodarcza, inwestycja, rekreacja i in.).

Kiedy wybrać deweloperski skup działek Chorzów?

Sprzedaż działki przez nas, zwykłych ludzi, może okazać się trudna i czasochłonna. To nie tylko wystawianie ogłoszeń w prasie, mediach społecznościowych i na portalach ogłoszeniowych. Dochodzą do tego spotkania z potencjalnymi kupcami, którzy wysuwają roszczenia i mają nadzieję na dużą obrywkę w cenie. Możemy też narazić się na oszustwo klienta.

Jeśli przerasta nas taka działalność związana ze sprzedażą naszej nieruchomości gruntowej bez lub z zabudowaniami, oddajmy sprawę do biura nieruchomości. Może ono na nasze zlecenie zająć się wszystkimi sprawami sprzedaży lub od razu poczynić skup działek chorzów bezpośrednio od nas.

W ten sposób zrzucamy na barki innych wszystkie niewygodne dla nas sprawy. Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż działki deweloperowi, otrzymamy należność od ręki w gotówce lub przelewem. Do nas będzie należało jedynie odprowadzić podatek do urzędu skarbowego.

Skup działek budowlanych Chorzów pod inwestycje

Deweloper, który zajmuje się skupem działek pod budowę, szuka takich gruntów, które spełnią jego oczekiwania inwestycyjne. Jeśli jego główną działalnością jest budowanie budynków mieszkalnych, wybierze tylko konkretne działki. Będą go więc interesować na przykład grunty znajdujące się tuż przy granicach miasta lub w jego obrębie.

Zazwyczaj taki inwestor zamieszcza ogłoszenia we wszystkich możliwych miejscach łącznie z ulotkami wrzucanymi do skrzynki na listy. Ma także na swojej głównej stronie internetowej informację o gotowości skupu działek. Jeśli strona firmowa ma w pasku menu “kupimy grunty”, sprawdźmy, czy jest tam również wyodrębniony skup działek budowlanych chorzów. Niektórzy biznesmeni budowlani ograniczają się bowiem do konkretnych miejscowości i tylko tam chcą inwestować swoje pieniądze.

Jak przebiega przez dewelopera kupno działki Chorzów?

Kupno działki chorzów przebiega zgodnie z prawem. Inwestor ma zatrudnionych specjalistów, poczynając od prawników, notariuszy poprzez inżynierów po robotników budowlanych lub podwykonawców. Dzięki temu wycena gruntów będzie przeprowadzona rzetelnie.

Wszelkie nasze wątpliwości będą rozwiewane ze znawstwem zagadnienia branży sprzedażowej i budowlanej. Zawodowy deweloper jest osobą konkretną i poważną, która podchodzi do transakcji w sposób uczciwy i zdecydowany. Dzięki temu szybko pozbędziemy się działki i będziemy cieszyć się dużą gotówką.

Redakcja