Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty?

wizyty u dentysty

Niektórzy rodzice uważają, że nie ma sensu chodzić z małym dzieckiem do dentysty, przecież mleczaki i tak wylecą. Nic bardziej mylnego. Zęby u dzieci zmieniają się stopniowo, więc próchnica z mleczaków może przenieść się na zęby stałe.

Klinika stomatologiczna Wolsztyn – pierwsza wizyta dziecka

Stomatolodzy uważają, że pierwsza wizyta z dzieckiem u dentysty powinna mieć miejsce przed ukończeniem przez dziecko pierwszego roku życia. Ma już pierwsze ząbki i stomatolog może ocenić, czy wyżynają się prawidłowo i czy nie ma zalążków próchnicy.

Podczas tej wizyty rodzice będą mogli dowiedzieć się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej u malucha. Jakie pasty do zębów stosować, jak odpowiednio dobrać szczoteczkę do zębów i jak często ją zmieniać.

Gabinety stomatologiczne Wolsztyn dają rodzicom także możliwość zapoznania się ze stomatologiem dziecięcym, jego podejściem do dzieci, cierpliwością i empatią.

Klinika dentystyczna Wolsztyn – jak przygotować kilkulatka do wizyty

Dwu, trzylatki wykazują naturalną ciekawość świata i to właśnie trzeba wykorzystać przygotowując je do wizyty u dentysty. Trzeba uczyć je otwierania buzi, pokazywania ząbków.

Klinika stomatologiczna Wolsztyn oferuje wizyty adaptacyjne dla dzieci. W jej trakcie będą mogły zapoznać się z gabinetem stomatologicznym Wolsztyn, poznać jego wyposażenie. Lekarz pokaże fotel, pozwoli na nim usiąść, zademonstruje niektóre przyrządy i urządzenia. Może się udać, że dokona przeglądu ząbków. Jeśli tak, to znaczy, że wizyta zakończyła się sukcesem. Kolejne wizyty przeglądowe trzeba odbywać regularnie co pół roku. Pozwoli wzmocnić to pozytywne reakcje dziecka i ewentualnie wcześnie wykryć ubytki w zębach.

Gabinety stomatologiczne Wolsztyn – ortodonta

Klinika dentystyczna Wolsztyn oferuje diagnozę i opiekę ortodontyczną dla dzieci. Wczesne wykrycie wad zgryzu jest bardzo ważne bo ich korekta jest znacznie łatwiejsza. Podczas wymiany mleczaków na zęby stałe najczęściej powstają nieprawidłowości w zgryzie. Zęby rosną za ciasno lub za luźno, czasami krzywo. Można wtedy usunąć jeden ząb, by pozostałe miały odpowiednio dużo miejsca. Krzywo rosnące zęby można łatwo wyprostować przy pomocy tymczasowego aparatu ortodontycznego, bo kości nie są jeszcze do końca zmineralizowane i łatwo jest wtedy korygować wady zgryzu.

Systematyczne wizyty z dzieckiem to inwestycja na przyszłość. Nawyki nabrane w dzieciństwie utrwalają się i są powielane w życiu dorosłym. Piękny uśmiech i zdrowe zęby pozwolą na zaoszczędzenie bólu i sporej kwoty pieniędzy.

Redakcja