Implanty zębowe Ruda Śląska i ich zalety

implanty stomatologiczne

Nowoczesna stomatologia oferuje pacjentom wiele rozwiązań, jeśli chodzi o uzupełnienie braków w uzębieniu. Jedną z najnowocześniejszych metod, cieszącą się ogromną popularnością, są implanty zębowe Ruda Śląska. Nie ma co ukrywać, że implanty Śląsk posiadają wiele zalet, przez co decyduje się na nie coraz więcej pacjentów.

Implanty Ruda Śląska i korzyści zdrowotne

Nie wszyscy pacjenci zdają sobie sprawę z tego, że ekstrakcja zębów ciągnie ze sobą wiele negatywnych zmian w jamie ustnej. W jej wyniku może dojść do zaniku tkanki kostnej, a następnie rozsuwania się i utraty stabilności pozostałych zębów. Dlatego też dentyści zalecają przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantów – mają one za zadanie zapobieganie zanikowi tkanki kostnej, a także wzmocnienie pozostałych zębów pacjenta. Warto mieć świadomość tego, że implanty wykonane są z materiału obojętnego dla organizmu – zazwyczaj jest to tytan, który dodatkowo charakteryzuje się dużą wytrzymałością i żywotnością. Implanty zębowe Ruda Śląska można stosować zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, jak i bezzębia.

Wysoka trwałość implantów zębowych

Implanty Śląsk to rozwiązanie, którego trwałość wynosi nawet 30 lat. Wykonane są one z biokompatybilnych materiałów, dlatego ryzyko, że organizm odrzuci przeszczep, jest minimalne. Pacjenci muszą zdawać sobie sprawę z tego, że równie popularne mosty protetyczne należy wymieniać co około 10 lat.

Wszczepianie implantów zębowych nie wymaga ingerencji w pozostałe uzębienie, a same implanty trwale zrastają się z kością, dzięki czemu tworzą stabilną podstawę dla koron protetycznych. Warto wspomnieć o tym, że tytanowe implanty odporne są na działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie żyjące w jamie ustnej. Odpowiedzialne są one za próchnicę na zębach naturalnych.

Wysoki komfort użytkowania

Większość pacjentów zgodnie twierdzi, że implanty Ruda Śląska przywróciły im radość życia. Umieszczone pod linią dziąseł implanty są nie widoczne z zewnątrz, a same korony doskonale imitują naturalne uzębienie. W przeciwieństwie do protez, implanty nie posiadają ruchomych elementów, które mogą narazić pacjenta na dyskomfort bądź też ból. Mocowane na stałe implanty sprawiają, że pacjent może w normalny sposób przeżywać pokarm, artykułować wyrazy i gryźć twarde przedmioty. Warto pamiętać o tym, że o implanty należy dbać w ten sam sposób, jak o uzębienie naturalne.

Redakcja