Dlaczego wizyta u stomatologa dziecięcego jest tak ważna?

wizyta u dentysty, dentysta dla dzieci

Stomatologia dziecięca, czyli pedodoncja obejmuje leczenie zachowawcze i profilaktyczne dzieci już od pierwszego miesiąca życia. Dbanie o jamę ustną dzieci jest bardzo ważne, ponieważ właściwa higiena i prawidłowości w niej rzutują na stan zdrowia w przyszłości. Stomatolog dziecięcy Poznań – to tutaj znajdziesz najlepszego lekarza dla Twojego dziecka. Z niniejszego artykułu dowiesz się, dlaczego dbanie o jamę usta i uzębienie dziecka jest tak ważne.

Stomatologia dziecięca Poznań – czym się zajmuje?

W ramach stomatologii dziecięcej odbywają się spotkania adaptacyjne. Chodzi w nich o to, żeby dziecko oswoiło się z dentystą, asystentką, gabinetem i sprzętami stomatologicznymi. Wizyta jest prowadzona w przyjaznej i miłej atmosferze. Dziecku pokazywane są urządzenia, które może dotknąć, a na fotelu może jeździć w górę i w dół. Lekarz opowie dziecku różne ciekawostki związane z zębami i powie, jak należy o nie dbać. Warto wybrać się z dzieckiem na taką wizytę jak najwcześniej, a nie wtedy, gdy zacznie boleć go ząb.

Dentysta dziecięcy Poznań – wyleczy ząbki u dziecka w sposób bezbolesny poprzez zastosowanie delikatnego znieczulenia miejscowego. Pomoże skorygować wadę zgryzu na każdym etapie rozwoju dziecka. Ponadto, poprowadzi leczenie profilaktyczne (zachowawcze). Polega ono np. na lakierowaniu zębów mlecznych, lakowaniu stałych i zaprezentowaniu instrukcji, jak należy dbać o ząbki, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem przez całe życie.

Stomatolog dziecięcy Poznań – dlaczego warto wybrać się tam z dzieckiem?

Niestety wielu rodziców uważa, że zębów mlecznych się nie leczy. Jest to błędne przekonanie, ponieważ istnieje ryzyko “przejścia” próchnicy z zębów mlecznych na zęby stałe. Nieleczona próchnica może wywoływać u maluszka ból, a nawet wady zgryzu. Czasami zdarza się, że dziecko traci ząb mleczny w wyniku jakiegoś urazu – a nie z przyczyn naturalnych. Ważnym jest, aby uzupełnić ząb, gdyż taki brak rzutuje na problemy z żuciem pokarmów, powoduje wady zgryzu, nieodpowiednio kształtują się kości i mięśnie twarzy. Braki te oraz zęby zainfekowane próchnicą mogą być przeszkodą w nawiązywaniu właściwych relacji z rówieśnikami. Ponadto, lepiej udać się na wizytę adaptacyjną, żeby dziecko nie bało się dentysty. W Poznaniu są najlepsi stomatolodzy dziecięcy, którzy posiadają spore doświadczenie.

Redakcja