Dlaczego warto się zdecydować na implanty w Szczecinie?

implanty zębowe, dentysta

Piękny i zdrowy uśmiech to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Czasem jednak w wyniku różnych zdarzeń losowych lub własnych zaniedbań, można utracić pełne uzębienie. Nie oznacza to, że dana osoba już nigdy nie będzie mogła cieszyć się życiem i uśmiechać szeroko np. do zdjęcia. Dla każdego, kto chciałby odzyskać kompletny uśmiech oraz związaną z nim pewność siebie dobrym rozwiązaniem są implanty zębowe. Dlaczego warto się na nie zdecydować i jak wygląda wstawienie implantów?

Implanty zębów Szczecin – na czym to polega?

Implanty wykonywane są z twardego tytanu, który jest w pełni bezpieczny dla zdrowia ludzkiego. Mianem implantu, czyli tzw. filara określa się właśnie ten tytanowy stożek, który wkręcany jest bezpośrednio w dziąsło. Na nim z kolei nasadzana jest tzw. korona i ona stanowi widoczną w jamie ustnej część zęba. Korony mogą być ceramiczne, pełnoceramiczne lub też cyrkonowe. Prezentują się niczym naturalne zęby, więc gołym okiem trudno dostrzec różnice. Wskazaniami do zastosowania implantów u pacjenta jest całkowity brak uzębienia, który wyklucza wstawienie protezy, lub też pojedyncze ubytki. Implanty można zatem założyć, gdy brak zęba występuje pomiędzy sąsiadującymi zdrowymi zębami lub też ubytki są tak znaczne, że nie da się wykonać mostu. Jeśli chodzi o implanty Szczecin ma bardzo bogate oferty tej usługi.

Wykonanie implantów w Szczecinie

Zanim zostaną wstawione implanty, trzeba najczęściej przygotować grunt poprzez odbudowanie dziąseł, gdyż dziąsła osunięte, chore, o znikomej tkance nie stanowią stabilnego podłoża pod implant. Na podstawie tomografii komputerowej oraz RTG szczęki ustala się zakres prac przygotowawczych. Czasem trzeba wyleczyć inne zęby lub usunąć te, które nie nadają się już do leczenia zachowawczego. Odbudowa tkanki kostnej zęba nazywana jest augmentacją i wykonywana jest, gdy zachodzi taka potrzeba. Implant instaluje się w dziąśle w ten sposób, że wierci się stosowny otwór za pomocą wiertła stomatologicznego. Pomiędzy implantem a protezą musi znaleźć się tzw. łącznik. Po wkręceniu implantu, należy zlecić wykonanie odlewu protetykowi. Implanty zębów Szczecin wykonuje fachowo i bezpiecznie. Czasem możliwe jest jednoetapowe działanie, czyli ekstrakcja starego zęba połączona z założeniem implantu.

Implanty Szczecin cennik

Jeśli chodzi o implanty Szczecin cennik ma bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od konkretnego gabinetu bądź kliniki dentystycznej. Stawki są uzależnione też od tego, co konkretnie jest do zrobienia w indywidualnym przypadku. Średnio za jeden implant trzeba zapłacić ok. 3000 – 4000 złotych, dlatego też placówki chętnie proponują usługi ratalne.

Redakcja