Dlaczego firmy oferują skup domów?

skup domu, skup domów

W dzisiejszych czasach ludzie coraz mocniej zaczynają interesować się tematem inwestowania pieniędzy. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, ale przede wszystkim wpływ na to ma postępująca inflacja, która sprawia, że pieniądze tracą swoją wartość. Nikt nie lubi bezczynnie patrzeć, jak jego oszczędności topnieją, w związku z tym wiele osób zaczyna kształcić się w temacie inwestowania. Istnieje wiele sposobów na inwestowanie pieniędzy. Aktualnie najbardziej popularnymi są: kryptowaluty oraz nieruchomości. W tym artykule skupimy się na tym drugim sposobie. Dowiesz się dlaczego ludzie tak chętnie skupują nieruchomości oraz ile można na tym zarobić.

Skup domów – dlaczego ludzie skupują nieruchomości?

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują kupno domów. Większość z nich kupuje nieruchomości do generalnego remontu, które mają niewielkie szanse na znalezienie nabywcy. Takie rozwiązanie ma charakter czysto inwestycyjny. Nieruchomości do generalnego remontu w ciekawej okolicy zazwyczaj są warte stosunkowo niewiele. Przy niedużych nakładach finansowych można jednak odnowić taką nieruchomość znacznie zwiększając jej wartość. Firmy, które oferują kupno domów zazwyczaj odnawiają nieruchomość kupioną za niewielkie pieniądze i sprzedają ją znacznie drożej. Dla przykładu, zakup domu do generalnego remontu w ciekawej lokalizacji może wiązać się z kosztem około 350 tysięcy złotych. Doprowadzenie takiego domu do stanu używalności to koszt około 100 tysięcy złotych. Taki dom, w który łącznie zostało zainwestowane 450 tysięcy złotych można sprzedać np. za 600 tysięcy, co generuje 150 tysięcy złotych zysku. Tak więc jeśli kiedykolwiek zobaczysz w internecie ogłoszenie o treści “kupię dom” lub “skup domów“, to z dużym prawdopodobieństwem ktoś zamierza kupić nieruchomość w celach inwestycyjnych.

Nieruchomości jako dochód pasywny

Inwestowanie w nieruchomości stanowi niezwykle skuteczny sposób ochrony pieniędzy przed inflacją. Odpowiednie zarządzenie nieruchomościami pozwala również pomnażać kapitał oraz zapewnić dochód pasywny. Jeśli zamierzamy szybko zarobić na danej nieruchomości, wystarczy kupić nieruchomość do remontu w dobrej cenie, a następnie niewielkim kosztem ją odnowić i sprzedać drożej. W przypadku, gdy zależy nam na dochodzie pasywnym, można wynajmować nieruchomość i co miesiąc czerpać z niej zyski.

Redakcja