Proteza na implantach to rozwiązanie, z którego korzystają osoby pozbawione zębów. Warto wiedzieć, na czym polega zabieg wszczepienia implantów i ile kosztuje.
Protezy zębowe na implantach
Osoby zainteresowane protezami na implantach muszą być świadome tego, że leczenie to jest bardzo wymagające. Do zabiegu takiego kwalifikują się osoby z całkowitym lub niecałkowitym bezzębiem. Aby móc znowu cieszyć się ładnym uśmiechem należy zamontować protezę, która będzie wsparta implantami. Rozwiązanie to chwalone jest za niebywałą stabilność, którą można porównać do komfortu używania zębów naturalnych. Protezy takie montowane są na implantach, które wszczepia się w kości szczęki lub żuchwy, zależnie od potrzeb pacjenta. Z czego robione są implanty? Od wielu lat stosuje się tytan jako materiał podstawy protezy, jednakże obecnie stosowane są materiały cyrkonowe, które świetnie sprawdzają się do stworzenia mocnej i bardzo odpornej śruby. Na uwagę zasługuje fakt, iż do utrzymania stabilnej konstrukcji protez nie będzie potrzebnych wiele śrub, ponieważ zarówno górna, jak i dolna sztuczna szczęka będzie potrzebowała 2 śrub.
Co warto wiedzieć o implantach
Ile kosztuje proteza na implantach? To pytanie zadają sobie osoby zainteresowane leczeniem, które są pozbawione zębów. Cena zależna będzie przede wszystkim od tego, ile zębów należy odbudować. Leczenie należy rozpocząć od konsultacji wstępnej, która polega głównie na wywiadzie z pacjentem. Pacjent, który chce być zakwalifikowany do tego zabiegu, musi być zdrowy, a jego organizm analizowany jest pod względem szansy na przyjęcie wszczepu. Nie obędzie się również bez stworzenia wycisku zęba, który będzie mógł zobrazować lekarzom to jakie zęby mają być odbudowane. Po wykonaniu badania morfologicznego pacjent zostaje zakwalifikowany i może stawić się na zabiegu.
Szczegóły zabiegu
Warto nadmienić, że wszczepienie implantów w wyrostki zębodołowe może trwać od 20 do 40 minut na jedną śrubę. Należy być więc bardzo cierpliwym, ponieważ w przypadku dużych braków zębowych taki zabieg może trwać nawet kilka godzin. Co ważne, pacjent przez cały zabieg jest znieczulony miejscowo, jednakże w niektórych przypadkach możliwe jest również przeprowadzenie zabiegu ze znieczuleniem ogólnym. Warto wiedzieć kto kwalifikuje się do znieczulenia ogólnego, które wiązało będzie się z wyższymi kosztami, ponieważ potrzebna będzie również pomoc anestezjologa.