Współczesne sposoby na piękne zęby

dentysta, stomatolog

Estetyczny wygląd zębów jest niezwykle ważny dla samopoczucia człowieka, a także sposobu postrzegania go przez otoczenie, dlatego, jeśli nie można pochwalić się takim walorem, warto to zmienić. Obecnie nie jest to trudne, niezależnie od tego, jaki ma się stan wyjściowy uzębienia. Dobry dentysta Kraków, specjalizujący się w stomatologii estetycznej, może zaproponować liczne zabiegi zmieniające wygląd zębów nie do poznania!

Popularne wybielanie

Zdecydowanie najczęściej wybieranym zabiegiem stomatologii estetycznej, jaki zaproponować może stomatolog Kraków, jest wybielanie zębów. Nawet jeśli uzębienie ma też inne niż kolor defekty, na przykład lekko krzywy zgryz, śnieżna biel skutecznie odwróci od tego uwagę. Osoby mające białe zęby zwykle uważane są za osoby z pięknymi zębami, dlatego wybielenie szkliwa to pierwsze, od czego powinno się zacząć. Dobry dentysta Kraków zaproponuje bezpieczne metody, które nie zaszkodzą szkliwu, a jednocześnie pozwolą rozjaśnić je o wiele odcieni. Zwykle stosuje się metodę nakładkową, którą pacjent stosuje częściowo sam, w domu, lub wybielanie lampką, przeprowadzane w gabinecie stomatologa w Krakowie.

Licówki

Choć zabieg ten uznawany jest za dość kosztowny – najtańsza licówka kosztuje 300 zł, a trzeba przecież zrobić ich co najmniej kilka (choć w ten sposób można też korygować wygląd pojedynczych zębów, np. uszkodzonych), decyduje się na niego coraz więcej osób. Licówki to porcelanowe lub kompozytowe cienkie nakładki, które przykleja się na przednie powierzchnie zębów po ich uprzednim oszlifowaniu. Dentysta Nowa Huta może polecić ten zabieg osobom, które marzą o uzębieniu perfekcyjnym pod każdym względem i chcą pozbyć się wielu defektów zębów jednocześnie. Wykonywane przez stomatologa z Krakowa licówki są w stanie zmienić kolor zębów, ich kształt, ustawienie i wielkość, mogą więc zastąpić zabiegi takie jak wybielanie, a nawet leczenie ortodontyczne, w dodatku wykonuje się je w trakcie maksymalnie trzech wizyt! Nic więc dziwnego, że dentysta Nowa Huta wykonuje coraz więcej takich zabiegów.

Odbudowa, szlifowanie

Poza tym można stosować jeszcze inne zabiegi, które poprawią estetykę uzębienia. Stomatolog Kraków może za pomocą materiału kompozytowego zamknąć diastemę, odbudować uszkodzony ząb czy starte, na przykład na skutek wieku pacjenta, powierzchnie sieczne. Poza tym zęby zawsze można oszlifować, czyli po prostu opiłować, na przykład gdy są wyszczerbione czy też są dłuższe od sąsiednich.

Redakcja