Płytki 3D – nowość czy zbędny wydatek?

Płytki 3D

Płytki trójwymiarowe zyskują na popularności. Są ciekawe i mogą doskonale imitować powierzchnie o falistej czy chropowatej powierzchni. Mogą stanowić odmianę dla tradycyjnej glazury, która w polskich domach stała się już nieco nudna. Warto jednak zastanowić się, czy płytki 3D do kuchni są oryginalnym pomysłem, czy może okażą się wydatkiem niepotrzebnie obciążającym domowy budżet.

Kafelki 3D – dlaczego warto je kupić?

Płytki 3D mają wiele zalet. Wyglądają bardzo oryginalnie, dlatego stosuje się je w celu ożywienia wyglądu wnętrza, a nawet stworzenia swego rodzaju iluzji. Struktura płytek o różnych kształtach może imitować wypukłości, a także optycznie powiększać przestrzeń. Dzięki temu kafelki 3D nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia, mogąc podkreślać jego wygląd. Płytki 3D do kuchni to nie tylko mnogość struktur, ale także głębokich barw, które świetnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami. Płytki 3D są bardzo różnorodne i z racji tego, że często wykorzystuje się je do wykończeń kuchni lub łazienki, posiadają odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury, działanie wilgoci lub środków chemicznych. bardzo często wykazują znacznie lepsze właściwości, niż tradycyjna glazura. Z tego powodu są naprawdę trwałe i mogą bez zarzutu służyć długie lata.

Czy płytki 3D mają jakieś wady?

Oczywiście płytki 3D do kuchni lub innych pomieszczeń, nie są pozbawione wad. Chociaż tego typu płytki są coraz bardziej popularne, jeszcze nie da się ich kupić w każdym sklepie. Są w głównej mierze dostępne w sklepach specjalizujących się w sprzedaży glazury, rzadziej znajdziemy je w zwykłych sklepach budowlanych. Ewentualnością jest również zamawianie płytek bezpośrednio u producenta. Wybierając płytki trójwymiarowe, należy liczyć się z ich wysoką ceną. Produkt prezentuje wysoką jakość i efektowny wygląd, dlatego jest droższy niż tradycyjne płytki. Mimo wszystko osób zainteresowanych zakupem nie brakuje.

Różnorodność do każdego domu

Płytki 3D świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie wyglądają, mogą ukrywać mankamenty pomieszczeń i wykazują wysoką trwałość. Nie powinny być uznawane za zbędny wydatek, chociaż oczywiście nie każdego stać na wnętrza wykończone w taki sposób. Tradycyjne płytki są znacznie tańsze, jednocześnie nie dają tak spektakularnego efektu. Są również dobrym wyborem dla osób, które chcą wyłożyć ściany naturalnym drewnem lub kamieniem, jednak boją się szybkiego zniszczenia takiego pokrycia. Płytki 3D mogą doskonale imitować naturalne okładziny ścian, dodatkowo tworząc przestrzenne struktury na ścianach.

Redakcja