Jak uzupełnić braki w uzębieniu? – Implanty Rzeszów

szczoteczka do zębów, dentysta, stomatolog

Jednym z najnowszych rozwiązań w dziedzinie stomatologii jest uzupełnianie braków w uzębieniu za pomocą implantów. Choć to jedna z bardziej kosztownych metod, to jednak przynosi wiele korzyści dla posiadacza szczęki lub choćby jednego zęba na implancie. Co trzeba wiedzieć o implantach i na czym polega uzupełnienie tą metodą braków w uzębieniu?

Czym są implanty zębów Rzeszów?

Implant to najprościej mówiąc sztuczny korzeń, który wszczepiany jest w kość szczęki lub żuchwy. Ma on postać maleńkiej, tytanowej śruby, na której mocowane są specjalne elementy podtrzymujące ostatecznie korony lub mosty, a nawet całe sztuczne szczęki. Użycie takiego materiału jak tytan w przypadku implantów nie jest przypadkowe – jest to materiał biologicznie neutralny dla człowieka, więc nie trzeba się obawiać ewentualnych powikłań czy alergii. Sztuczne tytanowe korzenie, czyli implanty Rzeszów, to trwałe rozwiązanie o licznych zaletach, które wystarczy nam do końca życia – z czasem można umieszczać na niech nie tylko pojedyncze sztuczne zęby, ale również mosty oraz całe protezy.

Implanty zębowe Rzeszów – jak wygląda zabieg wszczepienia?

Implanty zębów Rzeszów należy wszczepić w kość szczęki lub żuchwy – jest to zabieg chirurgiczny, który polega na wywierceniu w kości otworu, w którym umieści się tytanową śrubkę, czyli sztuczny korzeń. Konieczne jest odczekanie odpowiedniego okresu czasu, aby implant zrósł się z kością oraz zagoiły się wszystkie tkanki. W tym celu umieszcza się w implancie specjalne śruby gojące, które mają ten proces przyspieszyć. Okres rekonwalescencji może trwać od trzech do nawet sześciu miesięcy, natomiast tkanki wygoją się już w trzy tygodnie. Implanty Rzeszów wszczepia się przy zastosowaniu znieczulenia, jest to więc zabieg bezbolesny.

Jakie możliwości dają implanty Rzeszów?

Implanty zębowe Rzeszów to przede wszystkim jeden z najlepszych sposobów na uzupełnienie pojedynczych, brakujących zębów, ale nie tylko – sztuczne korzenie to także idealne rozwiązanie do tego, aby umieścić na nich mosty lub nawet całą protezę dolną czy górną. W takich sytuacjach mamy do czynienia z protezą stałą, której nie trzeba wyciągać, i która zachowuje się zupełnie jak nasze naturalne zęby. Niesie to wiele korzyści do osób, które zdecydowały się na takie rozwiązanie – protezy na implantach są znacznie bardziej komfortowe od ruchomych sztucznych szczęk.

Redakcja