Dentysta Sosnowiec: zakres usług

stomatolog, dentysta

Każdy powinien korzystać z profilaktycznej opieki stomatologicznej co najmniej dwa razy w roku. Podczas przeglądu dentystycznego, dentysta Sosnowiec jest w stanie zlokalizować ewentualny stan zapalny i wdrożyć odpowiednie leczenie.

Gabinet stomatologiczny Sosnowiec przyjazny małym pacjentom

Do pacjentów, którzy odwiedzają gabinet stomatologiczny Sosnowiec należą również dzieci. Każde dziecko pomiędzy 18 miesiącem a 2 rokiem życia powinno udać się z rodzicami na pierwszą adaptacyjną wizytę dentystyczną.
Stomatolog Sosnowiec sprawdzi, czy zęby rozwinęły się prawidłowo i czy nie zachodzi konieczność podcinania wędzidełka. Zdarza się, że podczas takiej wizyty dziecko boi się i nie chce pokazać ząbków dentyście. Wizyta ta jednak ma również na celu pokazanie dziecku, jak wygląda praca dentysty, jaki ma w gabinecie sprzęt. W dużej mierze chodzi o oswojenie dziecka a nie przeprowadzanie badań.
Lekarz może ponadto pokazać dziecku, w jaki sposób prawidłowo szczotkować zęby i jak dbać o nie, by były zdrowe. Wśród wielu rodziców panuje błędne przekonanie, że o zęby mleczne nie trzeba bardzo dbać, ponieważ wypadają. Próchnica może jednak przenieść się na zęby stałe i zainfekować je od razu po tym, jak wyrosną. Poza tym, jeśli zęby mleczne z powodu chorób wypadną zbyt szybko, u dziecka może rozwinąć się wada zgryzu.

Stomatolog Sosnowiec: problemy pacjentów stomatologicznych

Najbardziej powszechnym problemem pacjentów, którzy zgłaszają się do stomatologa jest próchnica. Do próchnicy doprowadzają bakterie, które znajdują się w jamie ustnej. Sprawiają, że zęby się demineralizują, a co za tym idzie, tworzą się na nich plamy. Czarny punktowy nalot, który powstaje wtedy na zębach lub pomiędzy nimi, pacjenci określają potocznie mianem dziur w zębach.
Próchnicę można leczyć na dwa sposoby. Kiedy występuje w początkowej fazie, dentysta Sosnowiec podejmuje się remineralizacji za pomocą preparatów z fluorkiem. Gdy próchnica jest zaawansowana, konieczne jest plombowanie. Zabieg polega na oczyszczeniu zęba i wypełnieniu ubytku kompozytem.
Poza próchnicą, wielu pacjentów dotyczy także problem paradontozy. To stan zapalny przyzębia, który objawia się zaczerwienieniem i krwawieniem z dziąseł. Może prowadzić do osłabienia i wypadania zębów.
Leczenie paradontozy jest długotrwałe i, prócz zabiegów stomatologicznych, wymaga także antybiotykoterapii.

Redakcja