Uprawnienia sepowskie

elektrownia, SEP

Uprawnienie sep możemy zdobyć, jeśli zdecydujemy się na specjalistyczny kurs, który tworzony jest przez określoną firmę szkoleniową. Jednak samo szkolenie nie wystarczy. Oprócz tego należy jeszcze zdać egzamin przed komisją Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Jeżeli uzyskamy odpowiednie kwalifikacje podczas kursu G1 możemy pracować przy eksploatacji bądź dozorze przy prądzie do 1 KV. Warto zaznaczyć, że kwalifikacje takie są wystarczające, aby móc wykonywać działania powiązane z konserwacją, obsługą maszyn elektrycznych, a także montażem, co jest naprawdę ogromną zaletą.

Co należy spełnić, aby móc wziąć udział w kursie sep?

Wymagania są dosyć małe. Z pewnością każdy je spełni. Jednak należy pamiętać, aby być pełnoletnim. Kurs trwa zazwyczaj do kilkunastu godzin. Wszystko zależy od tego, ile osób zapisało się na dane szkolenie. Warto zaznaczyć, że kurs ten jest dosyć popularnym rozwiązaniem w przypadku młodych ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje dotychczasowe kwalifikacje.
Kurs ma za zadanie przygotować wszystkich do eksploatacji lub dozoru urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych. W kursie można uczestniczyć indywidualnie albo razem z całą grupą. Ogromną pozytywem jest fakt, iż kursy sep przeprowadzane są w całej Polsce, a więc praktycznie każdy może uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Oprócz tego na terenie określonej firmy można przeprowadzić szkolenie zamknięte.
Sepowskie uprawnienia mamy możliwość uzyskać w formie klasycznej, czyli stacjonarnej albo przez internet, co z dużą dozą prawdopodobieństwa spodoba się wielu osobom. Nauka w formie zdalnej jest zdecydowanie skutecznym rozwiązaniem, jeśli ciągle brakuje nam czasu bądź nie mamy możliwości, aby dojechać do danej placówki. Jednak w przypadku egzaminu końcowego, niezbędne będzie pojawienie się w określonym budynku sep, ponieważ cały test będzie monitorowany przez powołaną do tego komisję.
Nie zapominajmy, że sep uprawnienia E i D są ważne przed pięć następnych lat, od kiedy zdamy egzamin. Po tym czasie wszystko należy odnowić. Świadectwa możemy odebrać po czternastu dniach od poznania wyników.

Czas trwania egzaminu sep

Kurs na G1, G2 bądź G3 wymaga od nas poświęcenia jedynie kilku godzin, a więc jest do błyskawiczne szkolenie, a co więcej możemy poszerzyć nasze obecne kwalifikacje. Jeśli chcemy zdobyć dokument, który będzie potwierdzał nasze uprawnienia, wtedy niezbędne będzie złożenie odpowiedniego wniosku, a także wniesienie za niego pewnej opłaty. Jednak trzeba pamiętać, żeby we wniosku uwzględnić potrzebne dane.

Redakcja