Uprawnienia SEP Gdańsk – kurs BHP

elektrownia, elektryk, SEP

Egzamin SEP gdański oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich oferuje od wielu lat. Jednak nie jest on jedynym, czego potrzebuje profesjonalny elektryk przed rozpoczęciem pracy w zawodzie. Bardzo ważną częścią wykształcenia każdej osoby pracującej z elektryką jest szkolenie BHP.

SEP Gdańsk kurs BHP – dlaczego warto?

Wiedza o Bezpieczeństwie i Higienie pracy nie powinna być dla Ciebie jedynie narzuconym wymogiem. Wiele zawodów może zagrozić Twojemu zdrowiu i życiu, jednak szczególnie niebezpieczną jest praca przy polach elektromagnetycznych o wysokim napięciu. Bez odpowiedniego przygotowania, już pierwszego dnia pracy możemy zostać porażeni prądem. Jednak nie musisz się obawiać, bo ukierunkowany na BHP kurs SEP Gdańsk nauczy Cię jak nie ucierpieć nawet podczas eksploatacji nawet najniebezpieczniejszych urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne!

Kurs SEP Gdańsk – jak wygląda szkolenie BHP na naszych kursach?

Zapisując się na kurs Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w naszym oddziale SEP możesz spodziewać się ośmiu godzin wykładów dotyczących bezpiecznej eksploatacji urządzeń wytwarzających pola elektromagnetyczne. Nasze szkolenie ukierunkowane jest dla osób pracujących w służbie zdrowia, przemyśle i radiokomunikacji, jednak jeśli uważasz, że też potrzebujesz wiedzy na temat eksploatacji urządzeń elektromagnetycznych, będziesz zadowolony po skorzystaniu z naszych usług. Nasze zajęcia są przeprowadzane zgodnie z rozporządzeniami Ministrów Pracy, Gospodarki i Polityki Społecznej, a także w zgodzie z przepisami o ochronie pracy w polach i promieniowaniu elektromagnetycznym w zakresie O Hz – 300 GHz, więc możesz być pewien co do jakości zdobytej u nas wiedzy. Cały kurs kończy egzamin SEP Gdańsk, nadzorowany przez Komisję Egzaminacyjną 12GD.

Egzamin SEP Gdańsk – umówienie terminu i zdany egzamin

Po ośmiu godzinach wykładów w SEP Gdańsk kurs kończy się, a kandydanci mogą umówić się na egzamin potwierdzający ich wiedzę w zakresie BHP. Aby to zrobić należy przekazać wniosek o egzamin gdańskiemu oddziałowi Stowarzyszenia Elektryków Polskich. We wniosku należy m.in. podać dane osobowe kandydata oraz potwierdzić, że przed kursem odpowiednia kwota pieniędzy została przelana na konto bankowe SEP Gdańsk. Po zaakceptowaniu wniosku, termin i miejsce egzaminu zostaną indywidualnie umówione w zależności od potrzeb zdającego. Osoby które zdadzą egzamin otrzymają uprawnienia do eksploatacji urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne. Trzeba jednak mieć na uwadze, że zaświadczenie po pięciu latach traci swoją ważność, a osoba chcąca dalej eksploatować takie urządzenia musi ponownie zdać egzamin SEP Gdańsk.

Redakcja