Porcelanowa korona stomatologiczna: budowa, zastosowanie, cena

dentysta, stomatolog

Korony stomatologiczne są jednym ze stałych uzupełnień protetycznych, które pozwala na uzupełnienie ubytków różnego pochodzenia. Kiedy najczęściej stosuje się koronki zębowe? Ile kosztują?

Korona stomatologiczna z porcelany – co to jest?

Pod pojęciem jak korona protetyczna znajduje się stała proteza, która ma na celu zastąpienie naturalnej korony zębowej. Korona porcelanowa wykonana jest z porcelany i może być umieszczona na naturalnym korzeniu zęba lub na implancie stomatologicznym.

Wyróżnia się dwa główne typy koron porcelanowych:

  • korona porcelanowa na metalu – tańsza, trwała i wytrzymała, lecz mniej estetyczna ze względu na ciemniejsze zabarwienie wnętrza
  • korona pełnoceramiczna – na podbudowie z tlenku cyrkonu, również bardzo trwała, wytrzymała, a także najlepiej imitująca naturalny ząb

Dobry stomatolog Łomża – korony można wykonać również w gabinetach stomatologicznych w Łomży.

Dlaczego warto wybrać koronę porcelanową?

Główne zalety koron porcelanowych:

  • naturalny wygląd
  • wieloletnia trwałość
  • wysoka odporność na uszkodzenia
  • łatwe utrzymanie w czystości

Kiedy stosuje się porcelanowe korony zębowe?

Najczęściej korony porcelanowe zakłada się na zębach, które doznały znacznego uszkodzenia na skutek próchnicy. Używane są one też przy zwichnięciu, złamaniu, pęknięciu zęba. Wtedy korona pozwala na uzyskanie mocniejszej odbudowy niż za pomocą standardowych materiałów.

Także specjaliści jak dentysta Łomża oraz w innych miastach stosują korony porcelanowe do wykonania odbudowy w trakcie leczenia implantami.

Jak zakłada się korony porcelanowe?

Korona porcelanowa zakładana jest na odpowiednio wyszlifowanym zębie naturalnym lub na implancie stomatologicznym. Stomatolog mocuje ją za pomocą cementu do koron porcelanowych.

Wykonanie korony wymaga kilkukrotnej wizyty w gabinecie dentysty w Łomży lub innym mieście. Na pierwszej wizycie pobiera się wyciski, potem protetyk wykonuje koronę, a na drugiej wizycie jest ona zakładana.

Gdzie można wykonać koronkę porcelanową?
W sektorze dentysta Łomża działa wiele gabinetów. Aby założyć koronę porcelanową, należy skorzystać z oferty prywatnego gabinetu. Niestety, nie ma możliwości wykonania koron na NFZ.

Pacjentom chcącym wybrać dobry prywatny gabinet stomatologiczny Łomża daje dostęp do najlepszych specjalistów wykonujących usługi protetyczne. Z ofertami stomatologów w Łomży można zapoznać się w internecie.

Porcelanowa korona stomatologiczna: cennik
Klinika i gabinet stomatologiczny Łomża – cena wykonania protezy stałej w formie korony porcelanowej w tych placówkach rozpoczyna się od około 1300-1500 złotych.

Cenniki zabiegów specjalistów w sektorze stomatolog Łomża można sprawdzić już teraz w internecie.

Redakcja