Piaskowanie zębów u stomatologa: wskazania, przebieg, cena

wizyta u stomatologa

Na zębach stale osadzają się płytka i kamień nazębny. Aby je usunąć, stosuje się profesjonalne zabiegi higienizacji. Do tej kategorii zalicza się także piaskowanie. Na czym polega ta procedura? Kiedy warto ją wykonać?

Jak przebiega piaskowanie zębów?

Osobom dbającym o uśmiech i chcącym odwiedzić dobrego specjalistę jak stomatolog Kraków prezentuje długą listę gabinetów, między innymi dentystów w Nowej Hucie. W wielu z nich można skorzystać z usługi piaskowania.

Piaskowanie to zabieg polegający na zastosowaniu specjalnego urządzenia – piaskarki. Tworzy ona strumień wody wymieszanej z drobnym piaskiem, który kierowany jest na zęby, aby dokładnie je oczyścić. Cały zabieg trwa zwykle około 10-20 minut.

Piaskowanie a skaling

Nie należy mylić piaskowania ze skalingiem – to dwa osobne zabiegi, jednak często wykonywane są wspólnie. Skaling służy do usuwania kamienia nazębnego, podczas gdy piaskowanie to zabieg o mniejszej intensywności, który lepiej radzi sobie z płytką nazębną, przebarwieniami.

W gabinetach, w których przyjmuje dentysta Nowa Huta oraz w innych dzielnicach Krakowa, pacjenci mogą skorzystać także ze specjalnych pakietów higienizacji zębów składających się ze skalingu, piaskowania i fluoryzacji.

Piaskowanie zębów – wskazania

Na zabieg piaskowania zębów warto zdecydować się wtedy, gdy pojawią się ku niemu odpowiednie wskazania. Także można wykonywać go profilaktycznie – co 6-12 miesięcy zależnie od potrzeb.

Wskazania do piaskowania zębów:

  • osad na zębach, kamień nazębny – razem z zabiegiem skalingu
  • widoczne przebarwienia, na przykład po nikotynie, kawie, herbacie
  • przed innymi zabiegami: wybielanie zębów, założenie aparatu ortodontycznego

O systematycznym piaskowaniu powinny pamiętać osoby ze stłoczeniami zębów, noszące aparaty, ponieważ wtedy dokładne czyszczenie zębów jest utrudnione.

Gdzie można wykonać piaskowanie zębów?

Osobom planującym wykonać piaskowanie pomocą służy prywatny stomatolog Kraków posiada w tej kategorii szeroką gamę gabinetów. Niestety, piaskowania nie można wykonać u dentysty w Krakowie na NFZ.

Dobry dentysta Kraków – to właśnie takich ofert warto poszukiwać, gdy potrzebne są usługi stomatologa w Krakowie. Pacjentom chcącym wybrać się do lekarza jak dentysta Nowa Huta także daje możliwość skorzystania z profesjonalnej obsługi.

Ile kosztuje piaskowanie zębów?

Pod względem kosztów usług świadczonych przez prywatnego lekarza jak dentysta Kraków plasuje się na ogólnopolskim poziomie. Najczęściej piaskowanie wchodzi w skład pakietu higienizacji ze skalingiem i fluoryzacją – koszt u stomatologów w Krakowie to około 200-350 złotych.

Administrator1