Panele ścienne a rodzaje aranżacji wnętrza

Panele ścienne

Zdecydowanie panele ścienne to absolutnie jedno z najciekawszych obecnie na rynku rozwiązań w aranżacji wnętrz z uwagi na swoją dekoracyjność oraz ogólna estetykę i praktycyzm. Pojawia się jednak pytanie, do jakich stylów aranżacji wnętrz można zastosować takie panele ścienne? O tym będzie właśnie poniżej.

Styl industrialny – wnętrze inspirowane życiem wielkiego miasta

Dzisiaj szczególnie popularny jest styl industrialny. Wyróżnia go pewna surowość i prostota formy, a także charakterystyczne są tutaj raczej przygaszone, acz mocne barwy i użycie przedmiotów oraz mebli rodem z dawnych fabryk.

Czy panele na ścianę znajdą tutaj swoje zastosowanie? Oczywiście, że tak! Przede wszystkim jako unikalne panele ścienne 3d imitujące czerwoną cegłę. Taka ceglana ściana bardzo często wykorzystywana jest w aranżacji wnętrz w stylu industrialnym, a wiadomo – niestety nie każdy ma mieszkanie w kamienicy.

Styl rustykalny – na modłę wiejską

Styl rustykalny z kolei wyróżniają bielone ściany, użycie naturalnego drewna, rzeźbienia, folklorystyczne wzory itp.

Jakie panele na ścianę świetnie się tutaj wpasują? Na pewno będą to panele imitujące bieloną cegłę – świetnie się one sprawdzą na wolnej ścianie. Ponadto ciekawy efekt także dadzą panele na ścianę wyglądające jak naturalne drewno.

Styl klasyczny – zawsze i wszędzie elegancko

Panele ścienne PCV również doskonale będą wyglądać wkomponowane w styl klasyczny. Tutaj najlepiej wybrać takie, imitujące gładkie, ciemne drewno. W końcu styl klasyczny właśnie na tym polega. Stosuje się tu beżowe, brązowe oraz inne stonowane barwy połączone z prostymi w formie, solidnymi meblami z gładko polerowanego drewna.

Imitacja drewnianej boazerii z pewnością doda tu pewnej ponadczasowości i elegancji oraz klasy.

Styl współczesny – bogactwo futurystycznych form

Warto także spojrzeć na panele ścienne 3d utrzymane w bardziej nowoczesnym stylu. Doskonale się one sprawdzą właśnie w przypadku różnego rodzaju nowoczesnych stylów. Jak prezentują się takie współczesne style aranżacji wnętrz?

Generalnie jest ich dość sporo i panuje tutaj duża różnorodność formy. Warto podkreślić, że charakterystyczne dla tego stylu są kontrastowe połączenia kolorów, ciekawe formy np. mebli czy wzorów oraz użycie różnego rodzaju sztucznych materiałów.

Jak zatem widać – panele ścienne PCV naprawdę pięknie się tutaj wpasowują. Wśród nich bowiem znajdziemy naprawdę absolutnie doskonałe formy, w tym ciekawe aranżacje 3D, które będą stanowiły wyjątkową i niepowtarzalną dekorację w każdym nowoczesnym mieszkaniu.

Redakcja