Jakie zabiegi wykonuje dentysta chirurg?

gabinet stomatologiczny

Zabiegi przeprowadzane przez chirurgów stomatologicznych często ratują życie i zdrowie ludzkie. Wykwalifikowany chirurg szczękowy Olsztyn ma bogatą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Zna on szereg nauk medycznych, które służą ratowaniu i poprawianiu zdrowia i życia ludzkiego.

Jakimi zabiegami zajmuje się chirurgia stomatologiczna Olsztyn?

Chirurdzy stomatologiczny ze względu na to, że zajmują się niezwykle ważną dziedziną ratowania ludzkiego życia, muszą mieć długoletnie doświadczenie. Dzięki łączeniu wiedzy dotyczącej stomatologii, ortopedii, chirurgii, a nawet onkologii potrafią oni przeprowadzić bardzo skomplikowane zabiegi. Ich zadaniem jest przede wszystkim usuwanie zębów. Potrafią oni usuwać zęby mleczne u dzieci, jak i stałe u osób dorosłych. Sprostają oni również wstawianiu implantów zębów, a także dokonają zabiegów czysto plastycznych w celu poprawienia wyglądu uzębienia. Ponadto w razie potrzeby, skonsultować się można z nimi w przypadku wystąpienia chorób przyzębia. Zajmą się oni nacięciem i drenażem ropni, które znajdują się na dziąsłach i utrudniają spożywanie. W przypadku wystąpienia choroby zatoki przynosowej podołają oni skomplikowanej operacji, jaką jest korekcja połączeń ust i zatok. Z racji na fakt, że chirurg szczękowy Olsztyn ma bogatą wiedzę z dziedziny ortopedii, może on również zająć się chirurgiczną naprawą złamanej szczęki. Dotyczy to przede wszystkim ofiar wypadków, których szczęka i żuchwa została uszkodzona. Ponadto zajmują się oni wszelkiego rodzaju zabiegami, które mają wyleczyć złamane zęby.

Czym zajmuje się chirurg stomatolog Olsztyn?

Oprócz wyżej wymienionych profesjonalni chirurdzy stomatologiczni są w stanie przeprowadzić zabiegi, które polegają na usunięciu torbieli występujących w gruczołach ślinowych, a także podołają usunięciu nadziąślaka. Oprócz leczenia chorób zajmują się oni również naprawianiem i rekonstrukcją. Tym samym mogą oni przy użyciu przeszczepów autogennych, zrekonstruować żuchwę. Taką samą metodą są w stanie zrekonstruować oczodół, również przy użyciu przeszczepów i wszczepów. Chirurg szczękowy Olsztyn to również gwarancja zrekonstruowania tkanek miękkich oraz kości. Wiedza z zakresu chorób nowotworowych przekłada się na to, że za pomocą chirurgii są w stanie usunąć niezłośliwe niewielkie nowotwory czy inne zmiany przypominające guzy. Podejmą się również drenażu opłucnej oraz przeprowadzanie zabiegu tracheotomii i tracheostomii. Chirurg stomatolog Olsztyn ma niezbędną wiedzę dotycząca również innych zabiegów.

Redakcja