Ile kosztuje aparat ortodontyczny stały?

dentysta, stomatolog

Proste i białe zęby dodają pewności siebie i poprawiają samopoczucie – tak mówią wszystkie osoby, które zdecydowały się na korekcję swojego uzębienia. Coraz bardziej popularne staje się to również wśród starszych osób – i bardzo słusznie, aby poprawić jakość zgryzu nie trzeba być dzieckiem lub nastolatkiem. Jedyną przeszkodą może być tylko koszt leczenia ortodontycznego.

Stały aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny to najprościej mówiąc specjalne klamerki, które zakłada się na zęby, aby skorygować ich ułożenie. Najprostszy podział wśród aparatów dotyczy tego, czy jest on montowany na stałe, czy można go samodzielnie zdejmować. Aparat ortodontyczny ruchomy przeznaczony jest przede wszystkim dla dzieci, które do określonego wieku mogą także liczyć na jego refundację. Taki aparat dziecko zakłada na noc, a w dzień zwykle chodzi bez niego. Natomiast aparat ortodontyczny stały zakłada lekarz i również on go zdejmuje po określonym czasie. Aparaty stałe są przeznaczone przede wszystkim dla starszych osób, ponieważ te ruchome zazwyczaj są nieskuteczne. Ile kosztuje aparat ortodontyczny? – Wszystko zależy od tego, z czego jest wykonany.

Ile kosztuje aparat ortodontyczny stały?

Stałe oraz ruchome aparaty wykonuje się zawsze na indywidualne zamówienie, co oznacza, że są one ściśle dopasowane do naszego uzębienia i nikt inny nie może ich nosić. Wymaga to większej liczby wizyt w gabinecie lekarskim, a także regularnych kontroli. Tym samym jest to leczenie dość długie i często kosztowne. Ile kosztuje aparat ortodontyczny stały? Cena samego aparatu może się różnić zależnie od tego, z czego został on wykonany. Na przykład stały aparat metalowy będzie tańszy od tego, który został wykonany z porcelany. Jednymi z najdroższych są aparaty lingwalne.

Ile kosztuje założenie aparatu ortodontycznego?

Koszt jednego łuku stałego aparatu może zaczynać się od 1 000 złotych i sięgać nawet kilku tysięcy. Ponadto trzeba doliczyć także do tego koszty związane z kolejnymi wizytami w gabinecie, a także ewentualne leczenie próchnicy, jeśli zajdzie taka potrzeba. To w takim razie, ile kosztuje założenie aparatu ortodontycznego, może być bardzo różne i zależnie od wielu indywidualnych czynników. Niemniej leczenie ortodontyczne za pomocą stałych aparatów przynosi bardzo dobre efekty, więc na taką terapię decyduje się bardzo wiele osób.

Redakcja