Dobry ortodonta dziecięcy Kraków

ortodonta dziecięcy

Dobry ortodonta dziecięcy Kraków to jeden z tych specjalistów, który poszukiwany jest przez wielu rodziców. Współcześnie leczenie wad zgryzu u dzieci rozpoczyna się bowiem bardzo wcześnie, tak by proces prostowania zębów nie trwał długo, a efekty długo się utrzymały. Nowoczesny aparat ortodontyczny Kraków to jedna z najlepszych inwestycji w zdrowie zębów dziecka.

Ortodoncja Kraków

Zanim ortodonta rozpocznie współpracę z dzieckiem i dobierze prawidłowy aparat ortodontyczny, maluch musi trafić do stomatologa na przegląd zębów. To niezwykle istotny etap leczenia. Aparaty ortodontyczne Kraków na stałe zakładane są dopiero potem, jak zęby zostaną prawidłowo przygotowane do prostowania. Stomatolog musi zrobić przegląd zębów, wyleczyć je z próchnicy, a także ściągnąć kamień, który w przypadku starszych dzieci i nastolatków często jest już spory.

Ortodonta dziecięcy Kraków

Im wcześniej rozpocznie się leczenie ortodontyczne u dziecka, tym efekty będą szybsze i trwalsze. Nie da się ukryć, że współcześnie często leczą się też dorośli, ale w ich przypadku konieczne jest między innymi noszenie aparatu retencyjnego. Poza tym warto pamiętać, że aparaty ortodontyczne Kraków dla dzieci mogą być refundowane. Warto znaleźć miejsce, które ma podpisany kontrakt z NFZ, a następnie dowiedzieć się więcej na temat możliwości sfinansowania aparatu w ramach ubezpieczenia.

Jak długo trwa leczenie u ortodonty?

Długość leczenia u ortodonty zależy tak naprawdę od tego, jak głęboka wada zgryzu występuje u dziecka. Ortodonta najczęściej ustala leczenie na co najmniej jeden rok, chociaż w większości przypadków to znacznie dłuższy czas. Ze względu na to, że współcześnie bardzo wiele dzieci nosi aparat ortodontyczny, nie jest to bardzo stresujące. Dla wielu dzieci to wręcz jeden ze sposobów na to, aby podkreślić swój indywidualny styl. Efekty leczenia będą widoczne już po jakimś czasie, ale dla ich utrwalenia należy podtrzymać leczenie.

Jak dbać o zęby w czasie leczenia?

Ortodonta dziecięcy Kraków ściśle współpracuje ze stomatologiem, ponieważ podczas noszenia aparatu ortodontycznego trzeba w szczególny sposób dbać o zdrowie zębów. Konieczne są częste wizyty u stomatologa, który będzie sprawdzał, czy pod aparatem nie tworzy się stan zapalny. Niestety to dosyć często występujący problem, szczególnie u dzieci, które nie wypracowały dobrych nawyków higienicznych.

Redakcja