Diagnostyka stomatologiczna w Sosnowcu.

dbanie o zęby, szczoteczka

Ze względu na szybkie ulepszenia materiałów i technologii dentystycznych, które stworzyły nowe możliwości, należy stale usprawniać i modernizować odpowiednie techniki diagnostyczne, które należy zastosować przed wprowadzenia inwazyjnego leczenia stomatologicznego. Zapewni to dostarczenie pacjentom optymalnych korzyści terapeutycznych. W Sosnowcu wdrażane są najnowocześniejsze metody diagnostyki.

Diagnostyka stomatologiczna w Sosnowcu

W temacie diagnostyka stomatologiczna Sosnowiec oferuje gabinety wyposażone w sprzęt diagnostyczny o wysokiej rozdzielczości cyfrowej urządzeń, co przekłada się na precyzyjne pozycjonowanie i komfortowo przeprowadzone badanie pacjenta. W celu uzyskania optymalnej diagnozy i planu leczenia, a także opracowania indywidualnego podejścia do leczenia dla każdego indywidualnego pacjenta, należy zebrać jak najwięcej informacji o każdej badanej osobie.

Całość diagnostyki, obejmującej tomografię i zdjęcia rentgenowskie zębów w ujęciu pojedynczym oraz panoramicznym, można już dziś wykonać w Sosnowcu na miejscu w gabinecie, bez potrzeby szukania specjalizujących się tym zakładów poza miastem.

Diagnostyka stomatologiczna Sosnowiec – tomografia

W badaniach diagnostyki stomatologicznej bardzo ważną rolę pełni nowoczesna tomografia komputerowa. Umożliwia ona dokładne określenie wszelkich struktur w obrębie żuchwy i szczęki badanego.

W Sosnowcu znajduje się pracownia rentgenowska oferująca najnowocześniejszy tomograf stożkowy zapewniający optymalny poziom jakości obrazu, przy minimalnej dawce promieniowania zredukowanej do 30%. Cztery pola obrazowania umożliwiają: szczegółową diagnostykę dla planowania zabiegów chirurgii, wykrywanie zmian około wierzchołkowych i ocenę dokładności wypełnienia kanałów, precyzyjną oceną schorzeń stawu skroniowo-żuchwowego oraz projektowanie wstawiania implantów.

Prześwietlenie zębów Sosnowiec

Jeżeli chodzi o RTG zębów Sosnowiec dysponuje nowoczesnym rentgenem wykonującym zdjęcia w technice cyfrowej. Radiowizjografia zdjęć to nowoczesna technika, dzięki której istnieje możliwość zastosowania określonej dawki promieniowania zmiennie dla każdego zęba oraz możliwość zmniejszenia dawek dla najmłodszych pacjentów. To badanie jest zupełnie bezbolesne i potrzeba tylko kilku sekund, by ustawić specjalną sondę tuż przy zębie, który wymaga leczenia, by móc uzyskać szczegółowe informacje na jego temat.

Na wysoką jakość zdjęć panoramicznych wykonywanych w Sosnowcu pozwala unikalna technologia multifokalna i nowatorski detektor z bezpośrednią konwersją. Cyfrowy system obróbki zdjęć RTG umożliwia uzyskanie wyjątkowo ostrego zdjęcia we wszystkich fragmentach obrazu. Uzyskane tą technologią obrazy są o wiele lepszej jakości od zdjęcia cyfrowego wykonanego technologią tradycyjną.

Jeżeli chodzi o prześwietlenie zębów Sosnowiec stanowi przykład wdrażania najnowocześniejszych metod diagnostycznych, na czym zyskują zarówno lekarze, jak i pacjenci.

Redakcja